Zdjęcie: Facebook.com / Chrystyna Chorolska

Za gościnność i solidarność podziękują Polkom i Polakom uczestnicy pokojowego marszu wsparcia Ukrainy, który w najbliższą niedzielę (14 sierpnia) przejdzie ulicami Rzeszowa.

Władysław Tsovma z nieformalnego biura organizatora pokojowego marszu, poinformował nas, że jego uczestnicy zwrócą się także do całego cywilizowanego świata, by Rosję, która 24 lutego zbrojnie zaatakowała Ukrainę, uznano za państwo terrorystyczne.

Marsz dla Ukrainy przejdzie ulicami Rzeszowa w niedzielę (14 sierpnia). Marsz rozpocznie się o godz. 14:00 przy ul. Targowej 4 (cerkiew greckokatolicka pw. Św. Trójcy). – Rozwiniemy 30-metrową flagę Ukrainy – zapowiada Tsovma.

Na Rynku odbędą się występy, dzieci będą rysowały plakat „Świat bez wojny”, który uczestnicy marszu wręczą prezydentowi Rzeszowa Konradowi Fijołkowi. Marsz przejdzie ulicami: Targowa, Mickiewicza, Rynek, Kościuszki, 3 Maja, Kościuszki i finał na Rynku. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Organizatorzy zachęcają do tego, by wziąć ze sobą ukraińskie i polskie symbole, np. flagi, wstążki i ubrać wyszywanki. – Przygotujcie plakaty i dołączcie do pokojowego wydarzenia z dziećmi – namawiają organizatorzy.

Marsz odbędzie się z inicjatywy Chrystyny Chorolskiej. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama