Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Instytut Badań Samorządowych, będący częścią Ogólnopolskiej Grupy Badawczej, na zlecenie portalu LokalnaPolityka.pl przeprowadzi sondaż exit poll podczas niedzielnych wyborów prezydenta Rzeszowa.

W badaniu uczestniczyć będzie prawie 100 ankieterów, którzy pod 6 adresami będą przeprowadzać badanie z osobami wychodzącymi z lokali wyborczych. Ankieterzy będą pracować przez cały czas trwania głosowania i otwarcia lokali wyborczych czyli, 7:00-21:00. 

Wyniki badania exit poll na próbie około 2500 osób zostaną opublikowane na stronie lokalnapolityka.pl. Oprócz pytania o to, na kogo głosowali wyborcy w Rzeszowie, ankieta zawiera także pytania o płeć, wiek, wykształcenie, poglądy polityczne, poprzednie głosowania w wyborach, a także preferencje w potencjalnej drugiej turze wyborów w Rzeszowie. 

Poniżej lista lokalizacji, pod którymi będzie można spotkać ankieterów posiadających odpowiednie identyfikatory:

– ul. Dominikańska 4, Szkoła Podstawowa nr 10

– ul. Bohaterów 1, Szkoła Podstawowa nr 16

– ul. Miodowa 6, Szkoła Podstawowa nr 21

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– ul. Starzyńskiego 17, Szkoła Podstawowa nr 25

– al. Krzyżanowskiego 24, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6

– ul. Solarza 12, Szkoła Podstawowa nr 28.

W wyborach prezydenckich w Rzeszowie, które odbędą się w niedzielę 13 czerwca, bierze udział czterech kandydatów: Konrad Fijołek (popierany przez opozycję), Ewa Leniart (popierana przez PiS), Marcin Warchoł (popierany byłego prezydenta Tadeusza Ferenca), a także poseł Grzegorz Braun (popierany przez Konfederację).

Jeżeli pierwsza tura nie przyniesie rozstrzygnięcia, wyborcza dogrywka odbędzie się 27 czerwca. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama