Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

214 osób walczy o 25 mandatów w niedzielnych wyborach samorządowych do Rady Miasta Rzeszowa. Kandydatów wystawiło siedem komitetów. 

Wybory odbędą się 7 kwietnia. Swoich kandydatów do Rady Miasta Rzeszowa wystawiło siedem komitetów: Rozwój Rzeszowa Konrada Fijołka, Prawo i Sprawiedliwość, Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy, Koalicja Obywatelska, Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa, Porozumienie Sprzyja Ludziom-Trzecia Droga i Ruch Obrony Polski.

Głosować można na jednego z kandydatów. Miasto podzielone jest na cztery okręgi wyborcze. Pierwszy będzie mieć siedmioro radnych, drugi – sześcioro, trzeci- pięcioro, czwarty – siedmioro.

Okręg nr 1 obejmuje osiedla: Miłocin, Baranówka, generała Władysława Andersa, Króla Stanisława Augusta, Krakowska-Południe, Franciszka Kotuli, Przybyszówka, Bzianka.

Okręg nr 2: Staromieście, 1000-lecia, Załęże, Pobitno, Wilkowyja, Mieszka I, Słocina, Pogwizdów Nowy.

Okręg nr 3: Śródmieście, Pułaskiego, Kmity, Staroniwa, Zwięczyca, Dąbrowskiego, Generała Grota Roweckiego, Piastów.

Okręg nr 4 to: Budziwój, Biała, Drabinianka, Zalesie, Paderewskiego, Nowe Miasto, Matysówka.

Na stronie Państwowej Komisji Wyborczej można sprawdzić, do którego okręgu należy ulica przy której mieszkamy. W niedzielę lokale wyborcze będą czynne od godz. 7:00 do 21:00. Przez cały dzień będzie darmowa komunikacja miejska, co ma zachęcić mieszkańców do udziału w wyborach.

Poniżej lista kandydatów wszystkich komitetów wyborczych. 

OKRĘG NR 1

KW Prawo i Sprawiedliwość: 

1. Robert Kultys

2. Rafał Czupryk

3. Krystyna Wróblewska

4. Grzegorz Puźniak

5. Monika Bernat

6. Sławomir Kowalski

7. Anna Jamrozy

9. Dorota Markowicz

10. Janusz Ramski

KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy:

1. Tomasz Lęcznar

2. Kamil Sawa

3. Daniel Krupa

4. Anna Czekańska

5. Zuzanna Wąsacz

6. Agnieszka Sarnowska-Fendryk

7. Tomasz Wołoszyn

KW Koalicja Obywatelska:

1. Andrzej Dec

2. Mateusz Maciejczyk

3. Andrzej Gutkowski

4. Justyna Adamiec

5. Beata Żmuda

6. Adam Sapeta

7. Anna Skorupska-Stanek

8. Marcin Fura

9. Marta Niewczas

KW Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa: 

1. Adam Moczulski 

2. Agnieszka Mikołajczyk

3. Michał Wróbel

4. Natalia Konopka

5. Ryszard Blicharz

6. Monika Szlachta

7. Marcin Ciszkowicz

8. Agnieszka Posala-Bijoś

9. Krzysztof Szmigiel

KWW Rozwój Rzeszowa Konrada Fijołka: 

1. Tomasz Kamiński

2. Maria Warchoł

3. Witold Walawender

4. Dominika Kobiałka

5. Dariusz Bobak

6. Arkadiusz Bartosik

7. Grażyna Lachcik

8. Ewa Mocha

9. Zdzisław Kędzior

KWW Porozumienie Sprzyja Ludziom – Trzecia Droga:

1. Arkadiusz Lewandowski

2. Magdalena Walczyk

3. Justyna Sokołowska

4. Justyna Porowska

5. Aleksander Krupa

6. Monika Rąb

7. Robert Machoś

8. Stanisław Drozd

9. Jarosława Kowal

KWW Ruch Obrony Polski:

1. Elżbieta Bober

2. Jacek Szczepanik

3. Krzysztof Kisiel

4. Maria Kaplita

5. Aleksander Walat 

OKRĘG NR 2

KW Prawo i Sprawiedliwość: 

1. Jerzy Jęczmienionka

2. Izabela Kułak

3. Kinga Tekiela

4. Tomasz Paja

5. Piotr Kilar

6. Zbigniew Młynarczyk

7. Adam Rudyk

8. Anna Cudo, 56

KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy:

1. Jacek Kiczek

2. Dawid Warzybok

3. Bernadeta Dulińska

4. Hubert Ochędowski

5. Agnieszka Włodarczyk-Rułka 48

6. Ewelina Flis

7. Grzegorz Ziemiński

KW Koalicja Obywatelska:

1. Wiesław Ziemiński

2. Jerzy Zygadło

3. Agnieszka Itner

4. Paweł Piekło

5. Lucyna Turek-Marcinek

6. Paweł Trojanowski

7. Anna Rogowska

8. Maciej Rąb

KW Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa: 

1. Rafał Kulig,

2. Joanna Choma

3. Miłosz Elgass

4. Aneta Szczygieł

5. Patryk Walas

6. Iwona Matlingiewicz

7. Elżbieta Hałoń

8. Adam Napiórkowski

KWW Rozwój Rzeszowa Konrada Fijołka: 

1. Patrycja Pawlak-Kamińska

2. Bogusław Sak

3. Sławomir Gołąb

4. Daniel Kunysz

5. Małgorzata Kwaśniak

6. Barbara Lew

7. Renata Drozdowska

8. Grzegorz Stęchły

KWW Porozumienie Sprzyja Ludziom – Trzecia Droga:

1. Tomasz Kloc

2. Patrycja Chmiel

3. Marek Chłanda

4. Arkadiusz Świętochowski

5. Anna Brzęk-Szela

6. Michał Małek

7. Stanisław Wójcik

8. Dorota Ślimak

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

KWW Ruch Obrony Polski:

1. Tomasz Borowiak

2. Karolina Mendoń

3. Mateusz Kosturek

4. Kamila Kałucka

5. Piotr Wiśniowski

6. Beata Całka

OKRĘG NR 3

KW Prawo i Sprawiedliwość: 

1. Waldemar Szumny

2. Waldemar Kotula

3. Paulina Starzec

4. Michał Sowa

5. Anna Opiela

6. Gabriela Kwiatek

7. Barbara Gajewska

KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy:

1. Wiesław Walat

2. Ryszard Cieliński

3. Krystyna Borowiec

4. Monika Mindur

5. Małgorzata Ochędowska

KW Koalicja Obywatelska:

1. Marcin Deręgowski

2. Katarzyna Maciechowska

3. Piotr Wolański

4. Janusz Micał

5. Ewa Lipińska

6. Erwin Halota

7. Elżbieta Ostrowska

KW Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa: 

1. Jacek Strojny

2. Ewelina Kloc

3. Paweł Delikat

4. Nikola Pantuła

5. Andrzej Korczyński

6. Elżbieta Złonkiewicz

7. Magdalena Cywińska

KWW Rozwój Rzeszowa Konrada Fijołka: 

1. Konrad Fijołek

2. Anna Skiba

3. Robert Walawender

4. Grzegorz Budzik

5. Waldemar Wywrocki

6. Dorota Rząsa

7. Jolanta Omietońska

KWW Porozumienie Sprzyja Ludziom – Trzecia Droga:

1. Andrzej Madera

2. Adrian Skoczylas

3. Gabriela Truniarz

4. Janusz Śliwiński

5. Izabela Dziedzic

6. Magdalena Karpińska

KWW Ruch Obrony Polski:

1. Konrad Nawrot

2. Zbigniew Przygórzewski

3. Mirosław Kolbuszewski

4. Anna Ostrowska

5. Agnieszka Kwolek

OKRĘG NR 4

KW Prawo i Sprawiedliwość: 

1. Mateusz Szpyrka

2. Aleksander Szala

3. Łukasz Pociask

4. Anna Mazurkiewicz

5. Dorota Jamrozy

6. Agata Pyra

7. Bożena Tuziak

8. Michał Wlazło

9. Andrzej Szlachta

KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy:

1. Karolina Pikuła

2. Robert Duliński

3. Lidia Sacha

4. Arkadiusz Ochędowski

5. Sara Bazan

6. Jan Świder

7. Grażyna Szostek

8. Karol Fendryk

9. Bożena Fedyk

KW Koalicja Obywatelska:

1. Wojciech Jaślar

2. Anna Woźniak-Kunicka

3. Kazimierz Myrda

4. Piotr Koterba

5. Ewa Bednarska

6. Joanna Lasko

7. Rafał Gałusza

8. Barbara Puszkarewicz

9. Radosław Gerlach

KW Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa: 

1. Elżbieta Niedzielska

2. Agnieszka Wesołowska-Majcher

3. Krzysztof Lasota

4. Marcin Płodzień

5. Grażyna Lewicka

6. Oliwia Gaweł-Włoch

7. Grzegorz Kraska

8. Leszek Klasicki

9. Artur Polakiewicz

KWW Rozwój Rzeszowa Konrada Fijołka: 

1. Mirosław Kwaśniak

2. Paweł Lasota

3. Krystyna Stachowska

4. Tadeusz Ożyło

5. Danuta Szyszka

6. Dariusz Ferenc

7. Agnieszka Stec

8. Józef Wisz

9. Ewelina Fijołek

KWW Porozumienie Sprzyja Ludziom – Trzecia Droga:

1. Katarzyna Marszałek

2. Grzegorz Bogacki

3. Arkadiusz Tułecki

4. Jacek Nieduży

5. Karolina Rychtarska

6. Agnieszka Majcher

7. Mateusz Matrejek

8. Katarzyna Gottman

9. Piotr Sowa

KWW Ruch Obrony Polski:

1. Henryka Bluj-Borowska

2. Paweł Szwed

3. Paweł Pasternak

4. Mirosław Bajda

5. Beata Karabuła-Wendling

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama