Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Rzeszów dołącza do miast, które chcą bronić Polskę przed wyjściem z Unii Europejskiej. Manifestację w najbliższą niedzielę (10 października) organizuje Platforma Obywatelska.

Manifestacja „W obronie Unii Europejskiej” ma związek z czwartkowym orzeczeniem Trybunału Julii Przyłębskiej. Trybunał pod jej przewodnictwem, na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego, uznał, że niektóre przepisy UE nie są zgodne z Konstytucją RP. 

Politycy opozycji mówią, że rząd PiS w ten sposób szykuje „Polexit”. W niedzielę na Placu Zamkowym w Warszawie odbędzie się manifestacja. Wezwał do niej lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. „Tylko razem możemy ich zatrzymać” – napisał w czwartek.

– Operacja wyprowadzania Polski z Europy zaplanowana przez Kaczyńskiego ruszyła pełną parą. Jeżeli pozostaniemy bierni, nic go nie zatrzyma. Coraz więcej ludzi mówi dziś, że ciśnie im się na usta tylko jedno słowo „zdrada”, bo to jest zdrada – mówił w piątek Tusk.

Manifestacja w Warszawie w obronie Polski europejskiej ma się rozpocząć o godz. 18:00. Podobne manifestacje w niedzielę (10 października) odbędą się w wielu polskich miastach, także w Rzeszowie – na Rynku o 18:00. Manifestację organizuje podkarpacka PO. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Musimy obronić obecność Polski w Unii Europejskiej! Spotkajmy się na Rynku, by wspólnie wyrazić nasz sprzeciw wobec próby wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Bądźmy tam razem!” – zachęcają regionalne struktury Platformy Obywatelskiej.

– Swoją obecnością zdecydujesz, czy chcesz życiu w swoim kraju o kulturze Zachodu, czy Wschodu – namawia Zdzisław Gawlik, lider PO na Podkarpaciu.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama