Fot. Facebook.com / Wydarzenia Rzeszów/Podkarpacie
Reklama

Jan Paweł II zasiadł już na tronie w centralnej części Parku Papieskiego. Ostatnie poprawki i wykończenia pomnika Ojca Świętego mają być gotowe do końca tego tygodnia.

Pod koniec lipca rozpoczął się montaż pomnika Jana Pawła II w Parku Papieskim, który powstał z inspiracji stowarzyszenie “Lumen et spes”. Początkowo miasto planowało monument odsłonić na przełomie sierpnia i września. To się jednak nie udało.

– Okazało się, że figura papieża nie pasuje do tronu. Trzeba było ją poprawić, stąd te opóźnienia. Niemniej jednak pomnik w całości będzie gotowy do końca tego tygodnia – zapowiada Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Papież ma 2,8 m wysokości i został uwieczniony w pozycji siedzącej – z jedną rękę uniesioną w geście błogosławieństwa, z drugą trzymającą Pismo Święte. Tron, na którym siedzi Jan Paweł II, ma 1,6 m wysokości.

Tron, wraz z siedzącym na nim Janem Pawłem II ubranym w strój liturgiczny, jest umieszczony na granitowym podeście o wymiarach 60 cm wysokości i 5,8 m długości.

Miasto zapłaciło 150 tys. zł za odlew z gipsu postaci papieża oraz 218 tys. zł za wykonanie i montaż pomnika. Autorem monumentu jest Eliasz Dyrow. 

– Z uwagi na to, że Rzeszów znajduje się w strefie żółtej nie planujemy uroczystości związanych z odsłonięciem pomnika – mówi Siwak-Krzywonos.

Pomnik w Parku Papieskim jest szóstym monumentem upamiętniającym Jana Pawła II w Rzeszowie.

Pomnik Papieża w Parku Papieskim , właśnie trwa montaż.

Opublikowany przez Wydarzenia Rzeszów/Podkarpacie Wtorek, 6 października 2020

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: