Zdjęcie: Materiały prasowe

Na 18 grudnia zaplanowano drugi koncert online Rze:Tonów. Wystąpi rockowy zespół SubLunar.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 20:00. Będzie transmitowane na facebookowym fanpage’u Estrady Rzeszowskiej oraz na jej kanale w YouTubie. 

Drugi koncert z cyklu Rze:Tony zagra SubLunar – zespół rockowy, który nie ulega trendom. Łączy klimatyczny prog rock z wycieczkami w cięższe rejony stylistyczne.

SubLunar powstał na Podkarpaciu w 2016 roku. Założyło go pięciu muzycznych zapaleńców. Każdy z nich wniósł do grupy swoje artystyczne fascynacje. Pierwszy album zespołu „A Welcome Memory Loss” ukazał się w 2019 roku. Zawiera 9 oryginalnych i mocno gitarowych kompozycji. Utwory opowiadają o człowieku, jego udrękach, radościach i marzeniach.

Inaczej niż latem

Rze:Tony to „młodsza siostra” Festiwalu Muzyki Alternatywnej Tony, którego pierwsza edycja odbyła się na przełomie lipca i sierpnia w Biurze Wystaw Artystycznych. W specjalnym reżimie sanitarnym wystąpili wtedy Sanah, Rosalie, Agim, Zamilska, Perfect Son, Niemoc, Coals, Erith. Fotorelacje z festiwalu można zobaczyć TUTAJ i TUTAJ

Rze:Tony to rozwiązanie na czas pandemii i sposób na „bezpieczną kulturę”. Projekt liczy 6 koncertów online. Skupia się na zespołach związanych z Rzeszowem i województwem podkarpackim. Jako pierwsza wystąpiła w nim Pusta Przestrzeń, 27 listopada.

– Założeniem cyklu jest prezentacja najciekawszych zespołów, które muzycznie poruszają się poza głównym nurtem. Nie ograniczamy się jednak do konkretnych gatunków – wyjaśnia Dagmara Śliwa z Estrady Rzeszowskiej.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama