Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Sokół

Jan-rapowanie i Sokół to największe gwiazdy pierwszego w Rzeszowie festiwalu hip-hopowego Dope Fest. Potrwa dwa dni – w piątek i sobotę (17-18 czerwca).

Dope Fest odbędzie się na skwerze Millenium Hall przy alei Kopisto. Wystąpi 10 artystów polskiej sceny hip-hopowej, którzy reprezentują odmienne style. W założeniu Dope Fest ma promować bardzo świeże brzmienia i podejście do muzyki. 

W każdy dzień festiwalu odbędzie się po pięć koncertów. W piątek (17 czerwca) wystąpią: Dziarma, Hodak, OKI, Kukon i Jan-rapowanie. W sobotę (18 czerwca) na scenie zagrają:  Miły ATZ, Gruby Mielzky, Łajzol, Guzior i Sokół. 

Koncerty zarówno w piątek, jak i w sobotę będą się rozpoczynać o godz. 19:00, bramy będą otwierane od 17:00. 

Bilety i karnety na Dope Fest można kupować na goingapp.pl. Ceny pojedynczych wejściówek zaczynają się od 99 zł, dwudniowych karnetów od 179 zł. Bilety można kupować także w sklepach stacjonarnych sieci Empik w całej Polsce.

Pierwszy dzień Dope Fest

Piątkowym headlinerem Dope Fest jest Jan-rapowanie, który w tym roku wystąpi jedynie na dużych festiwalach jak Open’er Festival w Gdyni (29 czerwca – 2 lipca) czy FEST Festival w Chorzowie (10-13 sierpnia) oraz właśnie w Rzeszowie na Dope Fest.

Jan-rapowanie, czyli Jan Stanisław Pasula, komponuje z pogranicza hip-hopu i trapu. Do tej pory ma na swoim koncie trzy wydawnictwa: „NOCNA ZMjANA”, „Plansze” oraz „Uśmiech”. Dwa ostatnie z nich uzyskały statusy platynowej oraz złotej płyty.

Warto zobaczyć także Dziarmę, czyli Agatę Dziarmagowską, którą okrzyknięto jedną z ikon kobiecego rapu w naszym kraju. Jej pierwszym mocnym uderzeniem był singiel „Incomplete” z 2016 r. W kolejnym utworze „Kawaii” ujawniła swoją fascynację rapem.

Z kolei Hodak to pseudonim Łukasza Hodakowskiego, pochodzącego z Kluczborka rapera, rocznik 96. Hodak jest jednym z najbardziej charakternych newcomerów nowej fali w polskim rapie, uczestnik 8. edycji Młodych Wilków Popkillera.

OKI zaś to pseudonim pochodzącego z Lubina Oskara Kamińskiego, który supportował kilka koncertów grupy PRO8L3M podczas trasy „Widmo Tour”, w marcu 2021 roku Oki dołączył do grupy OIO, którą tworzy wspólnie z Young Igim i Otsochodzi.

Kukon, czyli Jakub Konopka, pochodzi z Biłgoraja. Wydawnictwa „Afera”, „Kraków, Marzec 2020” i „Ogrody Mixtape 2”, umieszczają go w czołówce polskiej sceny rapowej. Nie boi się zarówno klasycznego undergroundowego rapu, jak i zajawkowych eksperymentów.

Drugi dzień Dope Fest

Gwiazdą drugiego dnia festiwalu będzie Sokół, czyli Wojtek Sosnowski, warszawski raper, współzałożyciel składu WWO i członek ZIP Skład czy TPWC, twórca marki Prosto, jeden z najprężniej działających artystów na polskiej scenie rapowej, aktywny od 20 lat.

Sobotni Dope Fest rozpocznie Miły ATZ. Pod tym pseudonimem ukrywa się gnieźnieński raper Miłosz Szymkowiak, który otrzymał nagrodę Odkrycia Roku Popkiller 2021 oraz nominację do Fryderyka 2021 w kategorii Debiut Fonograficzny Roku.

Gruby Mielzky z kolei to urodzony w Starogardzie Gdańskim Tomasz Mielewski, członek formacji Lavoholics, opisywany jako „ostoja oldschool’owych brzmień”. Współpracowali z nim m.in. donGURALesko, Bonson, Diox oraz RakRaczej (DwaZera) i Pezet. 

Łajzol to pseudonim warszawskiego rapera Pawła Bartulo, znanego z nagrywania w składach JWP, Bez Cenzury oraz Jetlagz. Raper niedawno wypuścił swój debiutancki album „Łajzol Serious”. Miesza na nim lekkie pióro i poczucie humoru. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Guzior to sceniczny pseudonim pochodzącego z Wrocławia Mateusza Bluzy. Jego debiutancki pełnoprawny album Evil Twin zadebiutował na pierwszym miejscu listy OLiS. Każda kolejne wydawnictwo Guziora pokrywało się platyną. 

Line-up Dope Fest 

Piątek (17 czerwca):

– Dziarma – godz. 19:00,

– Hodak – godz. 20:00,

– OKI – godz. 21:00,

– Kukon – godz. 22:00,

– Jan-rapowanie – godz. 23:00.

Sobota (18 czerwca): 

– Miły ATZ – godz. 19:00,

– Gruby Mielzky – godz. 20:00,

– Łajzol – godz. 21:00,

– Guzior – godz. 22:00,

– Sokół – godz. 23:00. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama