Zdjęcie: materiały Izabeli Szafrańskiej

Piątkowy wieczór w Muzeum – Zamek w Łańcucie będzie wyjątkowy. Tego dnia Sala Balowa wypełni się dźwiękami znanych i lubianych polskich, góralskich oraz zagranicznych kolęd i pastorałek oraz pieśni patriotycznych. 

16 grudnia, o godz. 18:00 w Muzeum – Zamek w Łańcucie odbędzie się koncert „Kolęda płynie z wysokości”. Na scenie wystąpią: Izabela Szafrańska – śpiew, Przemysław Zalewski – klawisze, Marcin Drabik – skrzypce.

Jak zapowiada łańcucki Zamek, nietuzinkowe aranżacje i anielski głos wokalistki, zachęcą do wspólnego kolędowania oraz wprowadzą w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Artystka wykona takie kolędy jak np. „Cicha noc”, „Mizerna cicha”, „Oj maluśki, maluśki”.

Izabela Szafrańska jest finalistką 6. edycji programu „Must Be The Music” z siostrzanym zespołem El Saffron, którego była liderką i założycielką, w 2018 r. weszła do półfinału 9. edycji programu „The Voice of Poland”.

Rok później artystka zaczęła współpracę z wybitnym kompozytorem i aranżerem Marcinem Partyką oraz ze znakomitymi poetami i autorami tekstów literackich. Premiera debiutanckiej płyty Izabeli Szafrańskiej odbyła się w listopadzie 2019 r.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

25 marca 2022 roku odbyła się premiera drugiej płyty „Żydowska ulica/Jewish street”. Aktualnie wokalistka pracuje nad kolejnymi singlami i koncertuje w różnych miejscowościach naszego kraju i za granicą.

Piątkowy koncert „Kolęda płynie z wysokości” jednocześnie zainauguruje szereg wydarzeń kulturalnych pod hasłem „Klucz” w Muzeum – Zamek w Łańcucie. Bilety na koncert w cenie 5 zł będą w Sieni Zamkowej i w dawnej Oranżerii.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama