Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

13 młodych wokalistów z Polski, Ukrainy i Malty rozpocznie w piątek (12 sierpnia) rywalizację o Grand Prix XVIII edycji „Carpathia Festival” 2022 w Rzeszowie. 

Carpathia Festival odbędzie się w dniach 12-13 sierpnia w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Gościem honorowym będzie Marek Kościkiewicz, współtwórca zespołu De Mono. Kościkiewicz w tym w roku obchodzi 35-lecie pracy artystycznej.

Podczas koncertu laureatów zabrzmią przeboje Anny Jantar w wykonaniu gwiazd i artystów z Centrum Sztuki Wokalnej pod kierunkiem Anny Czenczek z towarzyszeniem dwóch orkiestr pod batutą Tomasza Filipczaka.

Carpathia Festival jest przepustką do muzycznej sławy. To właśnie od rzeszowskiego festiwalu zaczęły się kariery zespołu Pectus, Ralpha Kaminskiego, Sary Chmiel z Łez, Kasi Moś, Kasi Popowskiej czy Sarsy.

Na Carpathia Festival młodzi artyści prezentują własne utwory, nie śpiewają coverów.

– Nie muszą mieć własnego zespołu, jeśli zgłoszony utwór zyskał uznanie jurorów, zaśpiewają go w Rzeszowie z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej – podkreśla dr Anna Czenczek, dyrektor Carpathia Festival, pomysłodawczyni trwającego od 2005 r. festiwalu.

Do 18. edycji festiwalu dotarły zgłoszenia z całej Polski, Białorusi, Chorwacji, Holandii, Litwy, Łotwy, Malty, Szkocji, Ukrainy i Włoch. Jury pod przewodnictwem Tomasza Filipczaka, z udziałem Macieja Błażewicza i Macieja Gnatowskiego, wyłoniło 13 finalistów. 

Zwycięzca zdobędzie 15 tys. zł na dofinansowanie wydania płyty lub kosztów organizacji trasy koncertowej. Otrzyma także zaproszenie do koncertu w przyszłorocznej edycji festiwalu oraz pamiątkową statuetkę.

Przesłuchania konkursowe wokalistów odbędą się w piątek, 12 sierpnia. To one rozstrzygną, kto następnego dnia, 13 sierpnia, zaśpiewa w koncercie laureatów. Pierwszego dnia wystąpi także wspomniany Marek Kościkiewicz wraz z artystami CSW i Orkiestry Festiwalowej.

 

Galę wręczenia nagród poprzedzi występ Pawła Nawrockiego, ubiegłorocznego laureata Grand Prix.

W finale festiwalu publiczność usłyszy koncert poświęcony twórczości Anny Jantar pt. „Radość najpiękniejszych lat”. Wokalistom akompaniować będą aż dwie orkiestry pod batutą Tomasza Filipczaka: Festiwalowa i Filharmonii Podkarpackiej. 

Ze sceny popłyną niezapomniane piosenki: „Nic nie może wiecznie trwać”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Tylko mnie poproś do tańca”, w wykonaniu gwiazd oraz solistów i grupy artystycznej CSW.

Gościnnie wystąpią: Marta Burdynowicz, zwyciężczyni 12. The Voice of Poland; Monika Urlik, znana z wielu programów muzycznych i koncertu Super Debiutów na 51. Festiwalu w Opolu; Grzegorz Wilk, solista oratoriów Piotra Rubika, Włodzimierza Korcza i Jacka Cygana.

Informacje o biletach na XVIII Rzeszów Carpathia Festival znajdziecie na stronach www.carpathia.rzeszow.pl oraz www.eBilet.pl. Bilety na pierwszy dzień festiwalu kosztują 30 zł, na drugi dzień – 50 zł. Piątkowy koncert rozpocznie się o 19:30, sobotni o 19:00.

Finałowa 13 wokalistów 
Zdjęcie: materiały organizatorów

1. Weronika Bochat-Piotrowska (Białystok, Polska) – „Proste”

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

2. Malwina Ciesielska (Łowicz, Polska) – „Nowe”

3. Andre’ Curmi (Ħaż-Żebbuġ, Malta) – „Ricochet”

4. Dutchak Khrystyna (Lwów, Ukraina) – „Hey, Molfar, the Wizard”! (ukr. Ой, Мольфаре, чародію!)

5. Kamil Franczak / FRANKY (Chorzów, Polska) – „Lustracja”

6. Szymon Grzybacz i Gabriela Grzybacz (Podwilk, Polska) – „Bzy”

7. Paulina Kut / Baddie (Warszawa, Polska) – „Primabalerina”

8. Karolina Lizer (Stręgielek, Polska) – „Czysta woda”

9. Jakub Rajman & Anastazja Nowak (Poznań, Polska) – „Ludzie z niszy”

10. Jakub Gaber-Zaborski (Kraków, Polska) – „Niepotrzebny”

11. Karyna Zaiets (Kijów, Ukraina) – „Zhyva”

12. Marcin Zawora (Pustków, Polska) – „Samoloty”

13. Solomia Zhekalo (Kałusz, Ukraina) – „Na Dobro”

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama