Zdjęcie: MPDiM Rzeszów

Przeciwnicy budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego sięgają po radykalne środki. W najbliższy piątek (10 czerwca) zablokują rondo Lotników w Jasionce.

Blokadę ronda przy przedszkolu sióstr w Jasionce k. Rzeszowa organizują mieszkańcy zrzeszeni wokół nieformalnej inicjatywy „Nie dla dewastacji Jasionki przez CPK”. Podobne blokady będą się odbywać 10 czerwca w całej Polsce. 

Chodzi o zablokowanie planu budowy „szprych”, czyli nowych tras kolejowych, które prowadzić będą do Centralnego Portu Komunikacyjnego, czyli megalotniska, jakie rząd PiS planuje wybudować pod Warszawą. 

Jedna z takich „szprych” ma powstać na Podkarpaciu – na ponad 40-kilometrowym odcinku Rzeszów – Łętownia. Przebieg trasy budzi protesty, każdy z czterech wariantów zakłada wyburzenie kilkudziesięciu domów w Jasionce. Mieszkańcy mówią „nie”. 

Dlatego w najbliższy piątek będą protestować przeciwko obecnej koncepcji budowy CPK. Będzie on połączony z blokadą ronda Lotników w Jasionce.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Protest jest wyrazem naszej desperacji i oburzenia. Nasze wcześniejsze działania oraz meetingi protestacyjne nie przyniosły pożądanego skutku, więc teraz sięgamy po bardziej radykalne środki, jakim jest protest połączony z blokadą dróg – zapowiadają organizatorzy.

Protest rozpocznie się o godz. 17:00 na parkingu wokół ronda Lotników, a następnie jego uczestnicy zablokują całe rondo. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama