Reklama

Propagowanie idei wolnorynkowej, gospodarczo-ekonomicznej – to cel „Dnia Wolności”, który w piątek (13 maja) po raz pierwszy odbędzie się w Rzeszowie. Gościem specjalnym będzie europoseł Janusz Korwin-Mikke, prezes partii KORWiN.

„Dzień Wolności” odbędzie się w głównej auli Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno – Przyrodniczej Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Pigonia 1.

– Jest to wydarzenie mające na celu propagowanie idei wolnorynkowej, przybliżanie tematów gospodarczo-ekonomicznych. Zaproszeni goście to młodzi ludzie, jak i doświadczeni politycy, którzy osiągnęli już sukcesy, m.in. jako przedsiębiorcy czy w polityce – tłumaczy Łukasz Mężyk, organizator „Dnia Wolności” w Rzeszowie.

Najważniejszą postacią wśród prelegentów, którzy wystąpią podczas wydarzenia, jest Janusz Korwin-Mikke, dziś europoseł i twórca partii KORWiN.

Podczas „Dnia Wolności” wystąpi także Karol Parkita, który odpowie na pytanie: „Liberland – Libertariańska utopia czy poważny projekt?”. Parkita jest doktorantem Instytutu Nauk Geologicznych UJ, członkiem Partii Libertariańskiej oraz Stowarzyszenia Libertariańskiego, przedstawicielem Wolnej Republiki Liberlandu w Polsce, działaczem wolnościowym regionu świętokrzyskiego.

Karola Parkita zajmuje się tematyką prawa geologicznego i górniczego, karnego, wodnego oraz budowlanego.

Gościem wydarzenia będzie także Dawid Lewicki, który na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach skończył politologię o specjalności samorządowej. Ma też licencjat z logistyki. Lewicki stoi na czele świętokrzyskich struktur partii KORiN. Na podstawie swoich doświadczeń opowie, jak wykreować swój wizerunek w przestrzeni publicznej. „Wizerunek w mediach – stworzyłem go sam!”

Czwartym prelegentem będzie Jacek Spendel, absolwent socjologii Uniwersytetu Śląskiego, który studiował także na Georgetown University w Waszyngtonie. Spendel jest twórcą i dyrektorem Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów, projektu Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości, byłym prezesem Stowarzyszenia KoLiber.

Jacek Spendel od wielu lat angażuje się w działalność Language of Liberty Institute, jest głównym organizatorem letnich obozów Liberty English Camp w Polsce. Uwielbia podróżować (specjalizuje się w tzw. wyprawach budżetowych), poznawać nowe kultury i obyczaje, choć przy tym czuje się mocno przywiązany do wyniesionej z rodzinnego domu, tożsamości górnośląskiej.

W związku ze swoimi licznymi podróżami do Ameryki temat, jaki przybliży Jacek Spendel to „Wygrywając wolność. Doświadczenie Arizony”.

„Dzień Wolności” na Uniwersytecie Rzeszowskim rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do 16:00. Wstęp wolny.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: