Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Nocne zwiedzanie laboratoriów, warsztaty i wykłady, kino VR 360 stopni, symulacje lotów w symulatorze, przejażdżka w symulatorze samochodu ciężarowego – to część atrakcji VI Nocy Odkrywców w Rzeszowie.  

Noc Odkrywców – VI Nocne Spotkania z Nauką odbędą się w piątek (14 października) na Politechnice Rzeszowskiej. – Z wykorzystaniem sprawdzonych modeli i metod, realizujemy nowe treści, które w otoczeniu nocy zaprezentujemy w… pełnym świetle – reklamuje wydarzenie Marlena Proszak z firmy Polimedia, organizatora Nocy Odkrywców. 

Organizatorzy po raz kolejny będą udowadniać, że nauka to przygoda. Noc Odkrywców rozpocznie się o godz.17:00 i potrwa do 22:00. Wstęp bezpłatny.

W programie nocne zwiedzanie laboratoriów Politechniki Rzeszowskiej, warsztaty i wykłady, kino VR 360 stopni, symulacje lotów w symulatorze, przejażdżka w symulatorze samochodu ciężarowego, prezentacje łazika marsjańskiego „Legendary” i bolidu koła naukowego „Formuła student”, warsztaty i prezentacje Fundacji Wspierania Edukacji. 

Nie zabraknie także pokazów wysokich napięć, prezentacji i warsztatów Experymentarium 3Z – Zobacz! Zbuduj! Zademonstruj!, prezentacji Zakonu Rycerzy Boju Dnia Ostatniego,  atrakcji dla najmłodszych. O godz. 17:00 w sali V17 pokazy fizyczne Koła Naukowego FOTO, o 18:00 w aula V2 pokazy chemiczne Koła Naukowego ESPRIT. 

Z kolei o godz. 19:00 w auli V1 odbędzie się pokaz naukowy „Usłyszeć światło – Zobaczyć dźwięk”. Poprowadzą go: Paweł Pasterz i Małgorzata Wilczak. O godz. 21:00, przed głównym wejściem do budynku V Politechniki Rzeszowskiej, Teatr Wysokich Napięć – pokaz jednych z największych transformatorów Tesli. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama