Zdjęcie: Bartos Frydrych / Rzeszów News
Reklama

Pogwizdów Nowy od 1 stycznia 2021 stał się kolejnym osiedlem Rzeszowa. Od 4 stycznia mieszkańcy będą mogli załatwiać tam urzędowe sprawy. 

Jak przekazał nam Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa, w Pogwizdowie Nowym od 4 stycznia zostanie uruchomiony zostanie tymczasowy Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa. POM będzie działał w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej – od poniedziałku do piątku, od 10:00 do 18:00.  

Będą tam przyjmowane wnioski w zakresie:

– spraw obywatelskich – wydanie lub wymiana dowodu osobistego, zameldowanie na pobyt stały lub czasowy, wymeldowanie z pobytu stałego lub czasowego, 

– komunikacji – rejestracja pojazdu, zgłoszenie sprzedaży pojazdu, wydanie prawa jazdy, wymiana prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego,

– podatków – złożenie informacji podatkowej, złożenie deklaracji podatkowej, 

– gospodarki komunalnej – złożenie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami). 

kompetencji Zarządu Transportu Miejskiego – składanie wniosków do wydania Rzeszowskiej Karty Miejskiej z możliwością odbioru w tymczasowym punkcie obsługi lub w jednym z Punktów Obsługi Podróżnego, zapisanie na RZK uprawnienia do bezpłatnych bądź ulgowych przejazdów po weryfikacji dokumentów, przyznanie uprawnień do bezpłatnej komunikacji miejskiej dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: