Zdjęcie: Komenda Główna Policji

Do godziny 13:00 potrwa w poniedziałek, 13 stycznia, akcja „Trzeźwy poranek”. Na podkarpackich drogach jest więcej policjantów.

Akcja „Trzeźwy poranek” rozpoczęła się o 5:00 rano. W wyznaczonych punktach policjanci sprawdzają stan trzeźwości kierowców. – Celem akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. 

Policja przypomina, że alkohol jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, niejednokrotnie tych najtragiczniejszych w skutkach. – Każdy, kto zdecyduje się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających, może być potencjalnym sprawcą wypadku – podkreślają policjanci. 

Policyjna akcja potrwa do godz. 13:00. Funkcjonariusze apelują do wszystkich, którzy widząc, że nietrzeźwy chce kierować, by nie pozwolili mu na to. – Uniemożliwiając jazdę „pijanemu” kierowcy chronimy przed nieszczęściem nie tylko jego, ale i tych, których może spotkać na swojej drodze – dodaje KWP Rzeszów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama