Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Pływalnia przy ul. Matuszczaka oficjalnie zostanie otwarta w poniedziałek, 12 grudnia. Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza też mieszkańców.

To już pewne. Na otwarcie pływalni przy ul. Matuszczaka przyjedzie Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska, dwukrotna mistrzyni świata, pięciokrotna mistrzyni Europy na długim basenie, trzykrotna rekordzistka świata, obecnie prezes Polskiego Związku Pływackiego. Taką informację w piątek, 9 grudnia, przekazała Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Jędrzejczak będzie na basenie przy ul. Matuszczaka po raz drugi. Na początku roku przyjechała zobaczyć jak powstaje pływalnia. Wtedy stały już żelbetowe ściany i słupy, była też niecka basenowa, ale obiekt nie miał jeszcze dachu.

Oficjalne otwarcie basenu rozpocznie się o godz. 11:00. Mieszkańcy będą mogli zająć miejsca na trybunie głównej. Wejście jest od strony parkingu, za pływalnią. W programie są pokazy skoków do wody i trening Klubu Pływackiego Sokół Rzeszów. 

Oficjalna część zakończy się ok. godz. 12:30, wtedy mieszkańcy będą mogli dołączyć do zaproszonych gości i obejrzeć każdy zakamarek pływalni. A jest co oglądać, bo to też kompleks sportowy. Tu będzie trenować kadra narodowa, będą się mogły odbywać także zawody rangi europejskiej i światowej.

Advertisement

W strefie przeznaczonej do skoków jest pięć wież (1 m, 3 m, 5 m, 7,5 m i 10 m) i dwie trampoliny na wysokości 1 m i 3 m. Zawodnicy mają do dyspozycji także siłownię i „suchy” basen, w którym będą ćwiczyć najtrudniejsze ewolucje. Po treningu mogą się zregenerować w saunie. 

Basen przy ul. Matuszczaka jest nie tylko dla zawodowców, korzystają z niego także mieszkańcy. W poniedziałek, 12 grudnia, będą mogli pływać od godz. 14:00.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama