Spice Gears Academy. W poniedziałek otwarte warsztaty z robotyki dla dzieci

9 września br. odbędą się pierwsze otwarte warsztaty robotyki w Rzeszowie dla dzieci w Spice Gears Academy. Początek o godz. 16:00, przy ul. Poznańskiej 2c (Preinkubator Akademicki PPN-T przy Politechnice Rzeszowskiej).

 

Zajęcia Spice Gears Academy to przykład bardzo praktycznego połączenia zabawy i nauki. Najmłodsi inżynierowie (w zajęciach biorą udział dzieci od 5. roku życia), pod okiem instruktorów, budują najróżniejsze konstrukcje jeżdżąco-kroczące, które widzą i „czują”. W ramach zajęć dzieci całkowicie naturalnie, poprzez wykonywanie konstrukcji z klocków LEGO, rozwijają się intelektualnie, społecznie i emocjonalnie.

To jedno z kluczowych założeń twórców przedsięwzięcia. Dzieci pracują według autorskiego programu edukacyjnego organizacji FIRST, który od lat sprawdza się na całym świecie. Rzecz w tym, aby poprzez zabawę, nauczać kompetencji społecznych przydatnych w dorosłym życiu.

Roboty uruchamiają kreatywność

W Spice Gears Academy nie ma “gotowców”. Dzieci tworzą konstrukcje i roboty samodzielnie, bez gotowych instrukcji. Dlatego w grupie 10 dzieci biorących udział w zajęciach powstaje dokładnie 10 różnych robotów. Roboty mogą wyglądać dowolnie, ale powinny wykonywać wyznaczone zadanie. Każdy robot ma, np. przenosić przedmiot z miejsca na miejsce. Co ważne, dzieci pracujące w zespole przyjmują różne role – inżyniera, programisty czy kapitana.

Najmłodsi budując roboty, przy okazji poszerzają wiedzę z matematyki, informatyki, technologii czy mechaniki, poznając na przykład działanie dźwigni. Zajęcia prowadzone są przez licencjonowanych instruktorów.

Mistrzowska drużyna robotyczna

Twórcami Spice Gears Academy są mistrzowie świata i zarazem pierwsza zawodowa drużyna robotyczna FIRST w Polsce. Tworzą ją miłośnicy robotyki, którzy dodatkowo interesują się mechaniką, programowaniem i informatyką.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

 

– Spice Gears Academy w Polsce stworzyli pozytywnie zakręceni młodzi ludzie, których kilku sam kiedyś uczyłem – opowiada Maciej Zajkowski, współpracownik Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oceniający wnioski przedsiębiorców z zakresu nowoczesnych technologii. -Mają wiedzę i potencjał, ale też niesamowite podejście do dzieci i młodzieży. Ich potencjał wyrósł z poszukiwań tego, czego brakowało im gdy sami byli dziećmi. Wtedy brakowało im nowoczesnych i inteligentnych zabawek, których kształt i możliwości ogranicza jedynie wyobraźnia.

Najmłodsi inżynierowie

Już teraz można dołączyć do drużyny robotycznej. Wystarczy dokonać niezobowiązującej rejestracji i przyjść z dzieckiem na darmowe próbne zajęcia, aby zobaczyć jak staje się małym inżynierem. Po zapisie załoga Spice Gears Academy skontaktuje się w celu wybrania dogodnej lokalizacji oraz odpowie na każde pytanie.

Zgłoś się już dziś na pierwsze bezpłatne zajęcia. Liczba miejsc mocno ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

Zapisy na www.sgacademy.pl.

Pierwsze otwarte warsztaty robotyki w Spice Gears Academy Rzeszów, ul. Poznańska 2c, Preinkubator Akademicki PPN-T, przy Politechnice Rzeszowskiej. Telefon: 609 007 199, mail: podkarpackie@sgacademy.pl

Więcej: 
– STRONA WWW SPICE GEARS ACADEMY
– FANPAGE NA FACEBOOKU

Reklama