Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego, w poniedziałek (16 maja) przyjeżdża do Rzeszowa. Będzie można mu zadać dowolne pytanie.

Hyde park z Bosakiem odbędzie się w sali nr 167 na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Wiceprezes Ruchu Narodowego przyjedzie do Rzeszowa na zaproszenie organizacji studenckiej „Młodzi dla Polski Rzeszów”, która dotychczas organizowała spotkania z Przemysławem Wiplerem, Leszkiem Millerem, Jarosławem Gowinem, Elżbietą Borowską, czy niedawno Dzień Wolności, którego gościem specjalnym był Janusz Korwin-Mikke.

Spotkanie z Krzysztofem Bosakiem rozpocznie się o godz. 12:00.

Bosak to jeden z nielicznych narodowców, który podczas publicznych spotkań, czy wizyt w mediach wypowiada się merytorycznie, bez słownej agresji. Należy do grupy narodowców w tzw. wersji light. Szanuje rozmówców, z kulturą nie jest na bakier.

Krzysztof Bosak ma 34 lata. Karierę polityczną zaczął robić w bardzo młodym wieku. Jako 23-latek dostał się w 2005 r. do Sejmu z listy Ligi Polskich Rodzin, której był członkiem. LPR tworzyła wówczas koalicję rządową z PiS i Samoobroną.

W tamtym czasie (lata 2005-2006) Bosak był też prezesem Młodzieży Wszechpolskiej. W 2008 r. odszedł z LPR i zaczął uczestniczyć w budowaniu struktur Ruchu Narodowego, który od kilku lat bierze udział w Marszach Niepodległości w Warszawie.

Krzysztof Bosak w przeszłości działał także w Fundacji Republikańskiej, w której w latach 2011-2012 pełnił funkcję wiceszefa Centrum Analiz. Przygotowywał tam m.in. pierwszą w Polsce „Mapę Wydatków Publicznych”. Bosak był też członkiem redakcji kwartalnika „Rzeczy Wspólne”.

Od 2012 r. Bosak działa w Ruchu Narodowym. Pierwszym znaczącym sukcesem wyborczym narodowców były październikowe wybory parlamentarne. Pięciu narodowców weszło do Sejmu, ale z listy Ruchu Kukiz’15.

Kilka tygodni temu sejmowi narodowcy się skonfliktowali. Z klubu Kukiza odszedł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, ale czterech pozostałych trwa nadal przy byłym muzyku. Krzysztof Bosak do Sejmu nie startował, bo nie spodobało mu się, że Kukiz na listy wyborcze wciągnął Liroya.

Wstęp na poniedziałkowy hyde park z Krzysztofem Bosakiem na Uniwersytecie Rzeszowskiem jest bezpłatny.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama