Reklama

Kandydat na prezydenta RP Paweł Kukiz w poniedziałek (27 kwietnia) przyjedzie do Rzeszowa.

Były lider zespołu Piersi odwiedzi Rzeszów na zaproszenie Koła Naukowego Politologów Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Paweł Kukiz będzie odpowiadał m.in. na pytania: Jakie korzyści stoją za jednomandatowymi okręgami wyborczymi? Czy polski wymiar sprawiedliwości potrzebuje radykalnych reform? Jaki realny wpływ na sytuację w państwie ma prezydent?

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek (27 kwietnia) w dużej auli budynku A1 przy al. Rejtana 16c. Początek o godz. 11:30.

Paweł Kukiz start w wyborach prezydenckich ogłosił 9 lutego br. Zebrał wymaganą liczbę 100 tys. podpisów poparcia i 25 marca został zarejestrowany jako kandydat na prezydenta RP. Hasłem wyborczym Kukiza jest „Potrafisz Polsko”.

Kukiz walczy o JOW

Kukiz od wielu lat angażuje się w politykę. W 2010 i 2011 r. był w komitecie poparcia Marszu Niepodległości, który w Warszawie organizuje Młodzież Wszechpolska i Obóz Narodowo-Radykalny.

W 2012 r. z komitetu wystąpił i zainicjował akcję Zmieleni.pl na rzecz jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu. W listopadzie ub. r. został radnym sejmiku województwa dolnośląskiego. Startował z komitetu Bezpartyjni Samorządowcy.

Gdy Paweł Kukiz ogłosił, że startuje w wyborach prezydenckich, wytwórnia Sony zerwała z nim kontrakt na nagranie nowej płyty z Janem Borysewiczem.

Chcą go wykończyć?

„Oni po prostu chcą mnie finansowo wykończyć. Chcą, żebym się poddał…. NIGDY! Po moim trupie! Przyjdzie wkrótce czas” – skomentował Kukiz.

Sony w odpowiedzi napisało, że ich zasady zabraniają angażowania się w jakąkolwiek działalność polityczną.

„Paweł Kukiz decydując się na udział w wyborach prezydenckich de facto czynnie zaangażował się w politykę i rozpoczął kampanię wyborczą. Dla Sony Music Entertainment Poland jest to sytuacja wbrew obowiązującym firmę na całym świecie zasadom” – oświadczył Maciej Kutak, dyrektor zarządzający Sony Music Entertainment Poland.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama