Już 24 września w Rzeszowie rusza Scratch Academy – bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci w wieku od 9 do 13 lat. Liczba miejsc jest ograniczona, zapisy trwają do wtorku (20 września).

Warsztaty odbędą się przy ul. Litewskiej 10, w siedzibie spółki Ailleron, zajmującej się wprowadzanie, innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Aillronjest inicjatorem i organizatorem projektu edukacyjnego Scratch Academy.

Scratch to język programowania stworzony w celach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Pozwala na szybkie wejście w świat programowania oraz tworzenie własnych gier lub animacji, dając przy tym unikalną szansę na wyrażenie dziecięcej kreatywności przy użyciu komputera. Język został zaprojektowany przez Mitchela Resnicka, pomysłodawcę serii zabawek Lego MindStorms i twórcę języka StarLogo.

W trakcie pierwszej części warsztatów dzieci zapoznają się z językiem Scratch i dzięki zdobytej wiedzy stworzą interaktywne elementy gry „Rybki w akwarium”, motywu przewodniego zajęć.

Druga część zajęć będzie polegała na zabawie z gamepadami makey-makey. Zestawy makey-makey umożliwiają zaprogramowanie praktycznie każdej rzeczy, która jest w stanie przekazać sygnał elektryczny – pozwalają np. na stworzenie pianina z owoców. By wziąć udział w warsztacie dziecko będzie potrzebowało własnego laptopa.

– Scratch Academy to nauka przez zabawę, która może stać się początkiem kształcenia przyszłego programisty – według ekspertów rynku pracy jednego z najbardziej pożądanych przez pracodawców zawodu – twierdzi Piotr Kiser z  Ailleron.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zdaniem organizatorów warsztatów, udział w nich to jednocześnie świetny pierwszy krok do poznania komputera w zupełnie innym charakterze niż dotychczas.

– Dzięki warsztatom stanie się on nie tylko instrumentem rozrywki, ale także narzędziem pracy. Dzieci, które wezmą udział w naszej inicjatywie, będą mogły na własnej skórze doświadczyć czym jest programowanie. To zatem niepowtarzalna szansa, by trwale zainteresować je tą aktywnością – dodaje Kiser.

Zapisy na warsztaty trwają na stronie ailleron.com/scratch/.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama