Zdjęcie: zrzutka.pl
Reklama

#SpontanicznySztabObywatelski stawia w polskich miastach billboardy z Joanną Lichocką, pokazującą środkowy palec. Rzeszów ma już swój. Przy Podkarpackim Centrum Onkologii i na al. Rejtana. 

Na zrzutka.pl utworzono zbiórkę obywatelską pod hasłem “Billboardy z pozdrowieniami od posłanki Lichockiej”, którą prowadzi #SpontanicznySztabObywatelski. Organizatorzy zbiórki postanowili zebrać pieniądze (co najmniej 1000 zł ) na billboard, na którym jest posłanka PiS Joanna Lichocka, która pokazuje środkowy palec.

Ten “słynny” gest Lichocka wykonała tuż po głosowaniu nad nowelizacją ustawy gwarantującej mediom publicznym niespełna 2 mld zł z budżetu państwa. Wcześniej sejmowa opozycja apelowała do rządzącego PiS, aby te pieniądze przeznaczyć na onkologię, a nie na TVP czy Polskie Radio.

Dziś “gest Lichockiej” czytany jest jako totalna ignorancja obecnej partii rządzącej na problemy związane z leczeniem pacjentów onkologicznych w Polsce. 

Pierwszy billboard z wizerunkiem Lichockiej pojawił się przy wjeździe do Suwałk, gdzie znajduje się jeden z bastionów PiS. Kolejne pojawiły się przy wjeździe do Gniezna, Augustowa, Giżycka.

Pieniądze na swój billboard uzbierał także Rzeszów. Joanna Lichocka ze środkowym palcem “zawisła” w okolicach Podkarpackiego Centrum Onkologii i na al. Rejtana w okolicy Hotelu Grein.

Na billboardzie zamieszczono także napis: “PiS pozdrawia chorych na raka. *gest posłanki PiS po przegłosowaniu 2 mld zł na TVP zamiast na onkologię, jak chciała opozycja”.

“Niech pacjenci dowiedzą się, dzięki komu 2 mld zł na ich leczenie zobaczą co najwyżej w szpitalnym telewizorze…” – napisał Czytelnik Rzeszów News, który poinformował nas o zbiórce. 

Zdjęcie: zrzutka.pl

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: