Zdjęcie: archiwum MUKS Stoczek 45 Białystok

Zawodnicy z 16 województw w wieku od 5 do 18 lat, a wśród nich Mistrzowie Polski i medaliści Mistrzostw Europy i Świata w kategoriach juniorskich, zagrają w ostatni weekend sierpnia (25-28 bm.) w hali Podpromie w Rzeszowie.

Paweł Zaskalski, prezes Podkarpackiego Związku Szachowego, twierdzi, że to jeden z największych turniejów szachowych w Polsce i Europie, w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzików w szachach szybkich i błyskawicznych. Do mistrzostw zgłosiło się około 1100 zawodników, a wśród nich medaliści Mistrzostw Europy i Świata w kategoriach juniorskich

Mistrzostwa rozegrane zostaną w sześciu kategoriach wiekowych, osobno wśród dziewcząt i chłopców. Oprócz tytułów Mistrzów Polski, juniorzy „zgarną” puchary, medale, dyplomy oraz nagrody finansowe i rzeczowe. Organizatorem mistrzostw jest Podkarpacki Związek Szachowy. – To będzie wielkie szachowe święto w Rzeszowie – mówi Paweł Zaskalski. 

– To będzie niesamowite uczucie gościć po raz trzeci tylu młodych szachistów w Rzeszowie. To będzie również ogromna promocja województwa podkarpackiego i Rzeszowa. Przyjedzie również mnóstwo rodziców, opiekunów i działaczy szachowych z całej Polski – dodaje prezes Zaskalski. 

Nagrodzonych łącznie zostanie około 240 juniorów, a wszystkie dzieciaki do lat 8 i 10 dostaną dyplomy i upominki. 

Kibice zmagania będą mogli śledzić w internecie poprzez transmisje partii oraz transmisję wideo. – Mamy nadzieję, że wszyscy przyjadą i wyjadą z pięknego Rzeszowa zadowoleni i z miłymi wspomnieniami, a Mistrzostwa Polski Juniorów staną się piękną wizytówką Rzeszowa i całego województwa Podkarpackiego na długie lata – dodaje Paweł Zaskalski.

Szczegółowe informacje można znaleźć na oficjalnym fanpage’u mistrzostw, gdzie organizowane są także konkursy z pamiątkowymi upominkami.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama