Już prawie 6 tys. osób zapowiedziało udział w manifestacji antyimigracyjnej, która odbędzie się za tydzień w sobotę (26 września) w Rzeszowie. Manifestację organizuje Młodzież Wszechpolska.

– W naszym kraju codziennie masa ludzi przymiera z głodu, a rząd nie robi z tym nic. Nasi rodacy czekają na pomoc na Wschodzie objętym wojną, a polscy rządzący przejmują się losem osób, niemającym nic wspólnego z Polską – twierdzi Izabela Kołcz, rzecznik prasowy Ruchu Narodowego i Młodzieży Wszechpolskiej na Podkarpaciu.

– Dlatego my, młodzi Polacy, dbający o kulturę i tradycję, obawiający się uchodźców głośno mówimy NIE! Organizujemy manifestację, podczas której powiemy, co myślimy o decyzji rządu. Powiemy, że nie chcemy drugiej laickiej Francji i Węgier, gdzie policja nie radzi sobie z islamistami – dodaje Kołcz.

Manifestacja antyimigracyjna w Rzeszowie odbędzie się 26 września o godz. 16:00 przed Urzędem Wojewódzkim przy ul. Grunwaldzkiej. Na utworzonym wydarzeniu na Facebooku przez organizatorów manifestacji udział w niej już zapowiedziało 5,8 tys. osób (stan na 19 września).

Komisja Europejska zaproponowała Polsce, by przyjęła do siebie ponad 9 tys. uchodźców. Polski rząd zadeklarował, że jest w stanie przyjąć ok. 2 tys. imigrantów. Ostateczna liczba nie jest jeszcze znana.

Więcej wiedzy – mniej strachu

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Polski rząd apeluje, by w dyskusji na temat uchodźców było „więcej wiedzy, a mniej strachu”. Pod takim tytułem w wydaniach papierowych największych dzienników, na stronach wiodących portali i serwisach opiniotwórczych tygodników ukazał się informator dotyczący uchodźców w Polsce, który również będzie omawiany w redakcjach radiowych i telewizyjnych.

– Od wielu dni temat uchodźców nie schodzi z pierwszych stron gazet i portali, otwiera wszystkie serwisy informacyjne w programach radiowych i telewizyjnych. Dyskusja w domach, w Sejmie i na forach internetowych pokazuje, jak ważna jest to sprawa, ile wywołuje lęków i jak bardzo brakuje rzetelnej informacji – uważa Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Ponad 40 polskich redakcji uznało, że warto zorganizować wspólną akcję informacyjną, która dotrze do milionów Polaków.

Informator jest inicjatywą Gazety Wyborczej i objęty patronatem Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Znajdziecie w nim odpowiedzi na podstawowe i mniej oczywiste pytania związane z tematyką uchodźców w Polsce. Informator dostępny jest TUTAJ. Został udostępniony przez MSW.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama