Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Przemyślu

Sprawca piątkowego napadu na ekologów w Makowej został zatrzymany w Rzeszowie. To 39-latek. Był poszukiwany przez policjantów od prawie dwóch lat. 

W zeszły piątek pięciu zamaskowanych sprawców zaatakowało na drodze w lesie pomiędzy miejscowościami Makowa – Arłamów protestujących ekologów. Obrońcy przyrody od dawna blokują tam wycinkę drzew, domagają się utworzenia Turnickiego Parku Narodowego.

W ostatnich dniach ekolodzy zostali zaatakowani. Jeden z napastników kijem bejsbolowym wybił szybę w aucie ekologów, drugi uderzył kobietę w nogę. Od piątku przemyscy policjanci poszukiwali sprawcy pobicia.

W środę funkcjonariusze ustalili, że poszukiwany 39-latek może przebywać w Rzeszowie w jednym ze sklepów przy ul. Ślusarczyka. Dzięki współpracy z policjantami komend wojewódzkiej i miejskiej w Rzeszowie, mężczyzna został zatrzymany.  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– 39-latek był poszukiwany dwoma listami gończymi przez sądy w Rzeszowie i w Przemyślu, m.in. do odbycia kary 20 miesięcy pozbawienia wolności – poinformowała st. asp. Małgorzata Czechowska z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. 

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty „zmuszania osoby groźbą lub przemocą do określonego zachowania i uszkodzenia mienia”. W czwartek kryminalni doprowadzili 39-latka do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama