W piątek, po raz pierwszy tej zimy, na ulicach Rzeszowa postawiono pięć koksowników. – W razie większych mrozów pojawi się ich więcej – zapewniają urzędnicy.

[Not a valid template]

Pięć koksowników pojawiło się dziś na rzeszowskich ulicach. Stanęły w Rynku, na ul. 3 Maja obok I LO, na Placach Farnym i Wolności oraz w okolicach dworca PKS i PKP.

– Przetarg na koksowniki wygrała firma „Green Estetyka” z Rzeszowa. Umowa z firmą obejmuje okres od listopada 2013, do marca 2014. Jednak do tej pory nie było potrzeby ich stawiania – informuje Katarzyna Pawlak z biura prasowego urzędu miasta w Rzeszowie.  Na utrzymanie koksowników miasto przeznaczyło 66 tysięcy złotych. „Green Estetyka” otrzymywała do tej pory pieniądze za tzw. gotowość do pracy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Koksowniki pojawiły się na ulicach, ponieważ temperatura sięgnęła minus pięciu stopni Celsjusza. Urzędnicy zapewniają, że jeśli spadnie o kolejne pięć stopni, to na ulicach pojawi się kolejne pięć koksowników. Staną na ul Bardowskiego, Hetmańskiej, Targowej, Piłsudskiego oraz w rejonie dworca dla busów przy kościele o. Bernardynów.

– Chcemy by znajdowały się w newralgicznych miejscach, tam gdzie jest największe skupisko ludzi – dodaje Pawlak.

 

Reklama