Zdjęcie: materiały prasowe. Kadr z filmu "No stars anymore"

Do drugiej połowy grudnia trwa casting dla aktorów powstającego w Rzeszowie studia filmowego. Tworzą go Łukasz Róg i Rafał Kalisz.

– To jedyna i niepowtarzalna okazja, by dołączyć do ekipy filmowej pierwszego studia w Rzeszowie Lukra Film – zapowiadają jego twórcy. 

Sukces debiutanckiego, amatorskiego filmu „No stars anymore”, autorstwa Łukasza Roga, skłonił go do zrobienia kolejnego kroku. Róg jest reżyserem-samoukiem. Do utworzenia w Rzeszowie studia filmowego nakłonił Rafała Kalisza, właściciela rzeszowskiej firmy Fibrain.

Lukra Film ma tworzyć międzynarodowe filmy fabularne. – Od początku mówiłem, że nie interesuje mnie jedynie polski rynek, dlatego filmy, które chcemy robić, będą anglojęzyczne – zapowiada Łukasz Róg. 

Jak twierdzi, w tej chwili trzy jego filmy są w pre-produkcji. Zdjęcia do pierwszego mają wystartować w Rzeszowie na wakacjach 2023 roku. – Po drodze do stworzenia filmu będzie miało miejsce jeszcze wiele ciekawych wydarzeń – mówi tajemniczo Róg.

Pierwszy etap castingu dla aktorów już wystartował i odbędzie się on-line. Należy przesłać krótkie CV w formie kilkuminutowego filmu opowiadającego o sobie. Wymogiem jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego – zgłoszenie musi być nakręcone w tym języku.

– Nie ma znaczenia, czy jesteś aktorem dopiero zaczynającym swoją przygodę, czy już bardziej doświadczonym twórcą – mówią twórcy Lukra Films. 

– Liczą się umiejętności, pasja i przede wszystkim chęci oraz zapał do pracy. Aktor nie musi mówić po polsku, szukamy międzynarodowej obsady – twierdzi Łukasz Róg. Zgłoszenia można wysyłać na adres: info@lukrafilms.com – do drugiej połowy grudnia 2022 roku.

Studio szuka nie tylko aktorów. – Jesteśmy również na etapie kompletowania teamu filmowego, który będzie pracował z nami przy tworzeniu filmów od strony technicznej – mówi rzeszowski reżyser. – Zgłoście się, aby ta okazja nie przepadła – zachęca. 

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej lukrafilms.com

Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu: Łukasz Róg i Rafał Kalisz

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama