Zdjęcie: Marcin Kobiałka / Rzeszów News

W nowym punkcie można dowiedzieć się co proponują rzeszowskie szkoły i przedszkola, ale też gdzie ciekawie spędzić wolny czas.

Punkt informacji oświatowej działa od wtorku, 13 września. – Zarówno mieszkańcy Rzeszowa jak i goście z Ukrainy będą mogli uzyskać tu pełną informację na temat oferty edukacyjnej rzeszowskich szkół i przedszkoli, zarówno publicznych jak i prywatnych – mówi Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Można również sprawdzić w których szkołach i przedszkolach są wolne miejsca i uzyskać informacje na temat wydarzeń związanych ze sportem, kulturą i rekreacją.

Punkt informacji oświatowej mieści się w kamienicy przy ul. Gałęzowskiego 2. Otwarty jest od poniedziałku do piątku, w godz. 9:00-17:00. Żeby zdobyć potrzebne informacje można też zadzwonić, tel. (017) 748 1806 lub napisać maila: pio@ppp2.resman.pl. 

Punkt przy Gałęzowskiego powstał przy współpracy Urzędu Miasta Rzeszowa z Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF. Miasto otrzymało od tej światowej organizacji blisko 10 mln zł. Pieniądze mają być wykorzystane na ochronę zdrowia oraz edukację dzieci i młodzieży ukraińskich uchodźców.

W rzeszowskich szkołach i przedszkolach jest ponad 1000 ukraińskich dzieci. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama