W Rzeszowie powstał serial science fiction! Zobaczcie trailer [VIDEO]

45-sekundowy trailer promujący mini serial „Hyperion” można zobaczyć w internecie. Serial science fiction w całości zrealizowano w Rzeszowie.

 

Tematem przewodnim serialu jest podróż oraz przygody astronautów w przestrzeni kosmicznej. W produkcji możemy zobaczyć naukowców stacji badawczej, akcje odbywającą się we wnętrzu statku kosmicznego oraz planetę obcej cywilizacji.

Materiał zrealizowano w specjalnej technice greenbox. Postacie aktorów przeniesiono do wirtualnej scenografii. Do realizacji oprawy graficznej i efektów specjalnych zatrudniono kilkunastu grafików komputerowych z całej Polski, w tym kilku specjalistów spoza naszego kraju.

Ważnym elementem całej produkcji była charakteryzacja głównych bohaterów. Szczególnym wyzwaniem były postacie kosmitów. Przygotowanie gotowego do gry aktora-obcego trwało około 3-4 godzin. W ciągu kilkunastu godzin pracy i trzech dni zdjęciowych wystąpiło 15 aktorów i statystów. Kolejnych kilkanaście osób stanowiło ekipę filmową, która realizowała nagrania.

Za reżyserię odpowiadał Grzegorz Bogaczewicz. Film zrealizowano w nowatorskiej super szerokokątnej technologii 6K. Dzięki połączeniu wysokiej rozdzielczości obrazu oraz niespotykanej proporcji ekranów 16:3 widzowie mają wrażenie, że znajdują się w środku akcji.

Do obejrzenia w pełnej krasie serialu potrzebna jest specjalna instalacja, która potrafi odtworzyć tak dużą ilość materiału jednocześnie łącząc ze sobą trzy ekrany o wysokiej rozdzielczości. W tym roku serial za pomocą takiej instalacji będzie można oglądać od 6 kwietnia w największym w Polsce Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze w Małopolsce.

Trwają rozmowy, aby w przyszłości serial udostępnić w internecie. Za całość produkcji, scenariusza oraz realizacją zdjęć filmowych stoi rzeszowska Agencja Reklamowa Bogaczewicz.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama