Zdjęcie: Materiały Akademii Beachbreak

Masz ochotę pograć w piłkę plażową, ale nie masz gdzie i z kim? Akademia Siatkówki Plażowej Beachbreak zapewni ci miejsce, drużynę i profesjonalny trening. Siatkówka plażowa i Rzeszów – prawie niemożliwe, a jednak realne.

Na początku czerwca w Rzeszowie przy ul. Budziwojskiej powstała Akademia Siatkówki Plażowej Beachbreak. To, co charakterystyczne dla Akademii, to boisko do plażówki z prawdziwego zdarzenia – jest pełnowymiarowe oraz wyposażone w oświetlenie, mini plaże, piłkołapy i nagłośnienie.

– Głębokość piasku wynosi 50 cm. Przeszło 200 ton było potrzebne do zbudowania boiska. To, które stworzyłem, jest najlepsze na Podkarpaciu – chwali się Piotr Groszek, właściciel Akademii. Do tego wokół boiska znajdują się: piłkołapy, nagłośnienie, mini przebieralnie oraz dwa prysznice.

Pomysł na plażowo-sportowy biznes w głowie Piotra siedział już dość długo. Impulsem do stworzenia Akademii był fatalny stan rzeszowskich boisk do piłki plażowej i świetnie rozwijająca się ta dyscyplina w każdym województwie, oprócz naszego.

– Postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce. Zaczęło się od budowy boiska – cały czas ulepszana jest jego infrastruktura – na którym został już rozegrany inauguracyjny turniej z udziałem znanych par plażowych – chwali się Piotr.

Kolejnym punktem w jego działalności plażowo-sportowej jest prowadzenie treningów z piłki siatkowej. Na początek Piotr na 3 i 4 lipca zaplanował spotkania organizacyjne o godz. 18 na terenie Akademii przy ul. Budziwojskiej 150A.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Do plażowego teamu mogą dołączyć wszyscy – bez względu na wiek, czy poziom zaawansowania. Każdy trening będzie składał się z 1,5-godzinnego szlifowania elementów technicznych gry oraz 30 minut gry.

– Chcę, aby treningi odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowo-wieczornych, bez względu na pogodę. Jeśli znajdą się chętni, treningi będą także i w weekendy – mówi Piotr Groszek.

Treningi będą prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów, którzy uczestniczą w turniejach Mistrzostw Polski oraz w znanych zawodach na arenie międzynarodowej. Treningi będą odbywać się w 8-osobowych grupach, by osiągnąć maksymalny efekt.

– Będzie można także wykupić sobie także trening indywidualny lub dla własnej grupy – mówi Groszek. Centy za karnet w zależności od wybranej opcji będą się wahać od 20 do 30 zł. Właściciel Akademii zapowiada, że planuje kadrę plażowych siatkarzy szkolić do połowy, a jak pogoda pozwoli, to i nawet do końca września.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama