Zdjęcie: Materiały firmy Techramps
Reklama

Dobra wiadomość dla amatorów mocnych, rowerowych wrażeń. W Rzeszowie powstaną dwa pumptracki – przy ulicy Starzyńskiego i na bulwarach. 

Jako pierwszy powstanie pumptrack przy ul. Starzyńskiego na terenie rekreacyjnym, obok powstałego w ubiegłym roku boiska. Na początku maja Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie ogłosi ogłosi przetarg na projekt i wykonanie inwestycji.

Tor będzie miał około 90 metrów długości. – Będzie się składał z garbów tzw. hopek i profilowanych zakrętów, pozwalających na różnorodne ewolucje dla rowerzystów w każdym wieku – poinformowała Monika Konopka z biura prasowego rzeszowskiego magistratu. 

Obiekt będzie wyposażony w ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Pumptrack przy ulicy Starzyńskiego jest jednym z projektów Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021, który do realizacji wybrali mieszkańcy. W budżecie na pumptrack jest 200 tys. zł. 

Nie będzie to jedyny pumptrack w Rzeszowie. Drugi powstanie na bulwarach, niedaleko Stadionu Miejskiego. Trwa opracowanie projektu. Pumptrack na bulwarach wymaga pozwolenia wodno-prawnego, bo obiekt znajdzie się na terenach zalewowych. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– To wydłuży procedury i ta inwestycja ruszy później niż budowa pumptracku przy ul. Starzyńskiego – tłumaczy Monika Konopka. 

Pumptrack na bulwarach będzie miał 2000 m kw. i ma się składać z dwóch torów z przeszkodami – jeden będzie dla dorosłych, drugi dla dzieci. Inwestycja też jest realizowana z RBO i ma kosztować 1 mln zł. Przetarg ruszy, gdy będzie gotowy projekt.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama