Zdjęcie; materiały prasowe

Znana sieć sklepów spożywczych Stokrotka inwestuje w Rzeszowie. W 2023 roku otworzy w naszym mieście nowe centrum dystrybucyjne.

Centrum powstanie przy ulicy Spichlerzowej. Jak zapowiadają przedstawiciele Stokrotki, obiekt zostanie otwarty w ostatnim kwartale 2023 roku, w centrum dystrybucyjnym pracę znajdzie nawet 200 osób. Rekrutacja ma ruszyć na początku przyszłego roku. 

Obsłuży 250 sklepów

Stokrotka w Polsce ma obecnie ponad 850 sklepów, to sieć z polskim rodowodem, pierwsza Stokrotka powstała w 1994 roku w Lublinie, od 2018 roku należy do litewskiej grupy handlowej Maxima. Każdego roku otwiera ponad 100 sklepów w Polsce.

Magazyn Stokrotki, który powstanie w Rzeszowie, będzie miał ponad 26 tys. m kw. i na co dzień ma zaopatrywać 250 sklepów sieci. Na Podkarpaciu jest aktualnie 48 Stokrotek, z czego trzy w stolicy województwa. 

– Dzięki nowemu magazynowi, skrócimy czas potrzebny na dostawy produktów do sklepów w województwie podkarpackim – mówi Daria Raganowicz, specjalista ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki.

Czwarte centrum w Rzeszowie

W nowym magazynie Stokrotki układanie i zabieranie towarów odbywać się będzie za pomocą systemu głosowego. Pracownicy w słuchawkach będą informowani, do której półki należy się udać i jaką liczbę produktów muszą pobrać.

W magazynie będzie zamontowane ledowe oświetlenie, system chłodniczy ma działać w oparciu o naturalne gazy. Dodatkowo konstrukcja budynku umożliwi montaż urządzeń do pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł.

Obecnie Stokrotka ma trzy duże centra dystrybucyjne: w Teresinie w województwie mazowieckim, Psarach w województwie śląskim oraz w Lublinie. W Rzeszowie powstanie czwarte. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama