Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Do 60 osób wzrosła liczba osób zarażonych koronawirusem w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Nowym ogniskiem w Rzeszowie jest Uniwersytet Rzeszowski.

W poniedziałek informowaliśmy, że w KSW nr 2 przy ulicy Lwowskiej jest 33 zakażeń koronawirusem. We wtorek Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, przekazała nam, że w szpitalu „na górce” liczba zarażonych wzrosła do 60 osób, z czego koronawirusa wykryto u 40 osób z personelu medycznego i 20 pacjentów. Wszystkie osoby ze styczności objęto kwaratanną. W szpitalu trwa dochodzenie epidemiologiczne. 

Dwa kolejne przypadki koronawirusa (łącznie 21) odnotowano także w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie przy ulicy Rycerskiej. Zakażenie dotychczas potwierdzono u 19 osób z personelu i dwóch pacjentów. Po raz kolejny do ognisk koronawirusa w Rzeszowie zaliczono szpital MSWiA przy ulicy Krakowskiej – zakażonych jest 14 osób – 10 pacjentów i 4 osoby z personelu. Szpital wstrzymał przyjęcia pacjentów, trwa dochodzenie epidemiologiczne.

Nowym ogniskiem koronawirusa jest Uniwersytet Rzeszowski. Pozytywne testy wyszły u siedmiu studentów. Na uczelni także trwa dochodzenie epidemiologiczne. W rzeszowskim szpitali Pro-Familia od poniedziałku przybyło trzech zakażonych, łącznie jest ich 37, z czego 34 z personelu i 3 osób z kontaktu. Z kolei na oddziale paliatywno-hospicyjnym Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie jest obecnie 7 osób zakażonych: 6 pacjentów i jedna osoba z personelu.

Minionej doby w Rzeszowie odnotowano najwięcej na Podkarpaciu nowych zakażeń koronawirusem – 56. Łącznie w stolicy województwa zakażenie potwierdzono dotychczas u 722 osób, 8 z nich zmarło. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: