Zdjęcie: materiały organizatorów
Reklama

Miała pół roku, gdy z warszawskiego getta uratowały ją osoby związane z Ireną Sendlerową. 18 maja z mieszkańcami Rzeszowa spotka się Elżbieta Ficowska. 

Spotkanie z Elżbietą Ficowską w Rzeszowskich Piwnicach organizuje Stowarzyszenie Rajsze. Elżbieta Ficowska jako półroczne dziecko została uratowana z warszawskiego getta przez osoby związane z Ireną Sendlerową.

– Mała Bieta była wychowana przez przybraną matkę w braku świadomości o swoim pochodzenia – twierdzi Marta Wójcik, sekretarz Stowarzyszenia Rajsze. 

Elżbieta Ficowska opowie o swoim dzieciństwie i w jaki sposób dowiedziała się o żydowskich korzeniach. Tematem spotkania z Ficowską będzie również jej związek z poetą Jerzym Ficowskim oraz twórczość artysty, w szczególności tom poezji „Odczytanie popiołów”.

– Zawarte w nim wiersze to świadectwo Zagłady polskich Żydów, a jeden z najbardziej znanych utworów nosi tytuł: „Twoje matki obie” – przypomina Marta Wójcik. Czwartkowe spotkanie poprowadzi poeta mec. Dariusz Pado. Początek o godz. 18:00. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama