Zdjęcie: Maciej / Czytelnik Rzeszów News. Pergole przy ulicy Niedzielskiego
– Koszty, jakie ponosimy za wywóz śmieci, podniesione a efektów, jak nie było, tak nie ma! – alarmują mieszkańcy Rzeszowa. Pomimo zapowiadanych zmian, w pergolach jest wciąż bałagan. 

Temat śmieci w Rzeszowie wciąż aktualny, mimo, że miasto formalnie wróciło do starych zasad wywozu odpadów – mają być one częściej odbierane. Mieszkańcy zmian nie dostrzegają, stan pergoli wciąż budzi grozę. 
 
„Pomimo licznych zapewnień ze strony MPGK [Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – przyp. red.] sytuacja z wywozem śmieci nie uległa poprawie. Zmiany na stanowisku prezesa nic nowego nie wniosły, a jak widać, góra śmieci wciąż rośnie” – napisał do Rzeszów News Czytelnik Maciej.
 
O ile śmieci niesegregowane są wywożone regularnie, to zdaniem naszego Czytelnika ktoś zapomniał o śmieciach, które segregacji podlegają, m.in. plastik i papier.  
 
„Będą wywożone raz w miesiącu? Właśnie rozpoczyna się trzeci tydzień, jak ktoś zapomina o wywozie plastiku i papieru! W niedalekiej odległości od śmietnika są dwa przedszkola i plac zabaw, a smród coraz większy. Obawiam się, że będzie jeszcze gorzej” – pisze zaniepokojony Maciej. 
 
„Koszty, jakie ponosimy za wywóz śmieci, oczywiście podniesione, a efektów jak nie było, tak nie ma! Ile jeszcze trzeba czekać na poprawę sytuacji?” – pyta nasz Czytelnik. 
 
Zdjęcie: Maciej / Czytelnik Rzeszów News. Pergole przy ulicy Niedzielskiego
 
Zgodnie z prawem, od przyszłego tygodnia. Rada Miasta Rzeszowa w połowie czerwca wyraziła zgodę na to, by śmieci od mieszkańców odbierano częściej. Te zasady nie mogły jednak – ze względów proceduralnych – wejść w życie z automatu. Uchwała musiała się uprawomocnić. 
 
– Stanie się to 5 lipca, a to oznacza, że od przyszłego tygodnia śmieci będą odbierane na starych zasadach – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. Do tego czasu mieszkańcy mają dostać także nowe harmonogramy wywozu odpadów.
 
Tymczasem ratusz szykuje kolejne zmiany w zasadach odbioru śmieci. 9 lipca na sesji Rady Miasta Rzeszowa będzie dyskutowany pomysł podziału Rzeszowa na dwie strefy śmieciowe, aby mogły je obsługiwać dwie firmy, a nie jedna, tak jak jest obecnie. Jeśli radni się zgodzą, nowe zasady zaczną obowiązywać od 2020 roku. 
 
Zdjęcie: Maciej / Czytelnik Rzeszów News. Pergole przy ulicy Niedzielskiego
 
(jg)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
 
NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama