Zdjęcie: Pixabay

Na wieczór poetycki, podczas którego wiersze Moniki Luque-Kurcz przeczyta aktorka Mariola Łabno-Flaumenhaft, zaprasza Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie.

Monika Luque-Kurcz mieszka w Ropczycach i pracuje jako opiekunka dzieci ze spektrum autyzmu. Jej wiersze publikowano w pismach literackich, m.in. rzeszowskiej „Frazie”, „Kwartalniku Artystycznym”, „Akcencie”, „Migotaniach”, a także w sieci: w „Obszarach Przepisanych”, „Mojej Przestrzeni Kultury” i „Helikopterze”.

– Luque-Kurcz znalazła się również w „Antologii Poetów Polskich 2017”. Jej utwory czytano i omawiano na antenie Radia Koszalin i Radia Gdańsk – wymienia Katarzyna Błajdo z WiMBP w Rzeszowie. 

– Nie myślę o wydawaniu tomiku, nie czuję się na to gotowa. To jest taki obwód zamknięty, ja i wiersz, mnie to wystarcza – mówi o sobie Monika Luque-Kurcz. 

Poetka inspiruje się twórczością Sylwii Plath i Emily Dickinson. Pisze o Paryżu czasu impresjonistów, o kulturze żydowskiej i o tajemnicy życia i śmierci. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Spotkanie autorskie z Luque-Kurcz odbędzie się 30 sierpnia o godz. 17:00 w Wypożyczalni Głównej WiMBP w Rzeszowie, przy ul. Dąbrowskiego 33a. Wiersze poetki odczyta wtedy aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej Mariola Łabno-Flaumenhaft. 

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zaproszenia dostępne są w wypożyczalni głównej.

Zdjęcie: materiały WiMBP w Rzeszowie

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama