Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Zgodnie z zapowiedziami, od poniedziałku (4 maja) wraca w Rzeszowie płatna strefa parkowania, a wraz z nią nowe, wyższe stawki za postój samochodu w centrum miasta. 

Miasto na ponad miesiąc zawiesiło płatną strefę parkowania z uwagi na epidemię koronawirusa. Ratusz na takim rozwiązaniu stracił 600 tys. zł. 

Szybko okazało się, że zniesienie płatnej strefy spowodowało, że w centrum miasta znów nie było gdzie zaparkować, dlatego ratusz zdecydował się na nowo przywrócić opłaty, które obowiązują od dziś (4 maja). Za pierwszą godzinę parkowania w strefach “niebieskiej” i “zielonej” zapłacimy 2,50 zł, za drugą –  3 zł, za trzecią – 3,50 zł, za czwartą i kolejną – 2,50 zł. 

W strefie “czerwonej” i “pomarańczowej” opłata za każdą godzinę parkowania wynosi 2 zł. Co ważne, strefa “zielona” obejmująca osiedle 1000-lecia oraz strefa “czerwona” (osiedle Grota-Rowieckiego) zacznie obowiązywać od 1 października.

Ponadto, od poniedziałku dla petentów otworzy się także Miejska Administracja Targowisk i Parkingów, gdzie będzie można wykupić tzw. abonament mieszkańca – 10 zł za pierwszy i drugi samochód, 100 zł za trzeci i więcej. 

Petenci do MATiP-u na pierwsze piętro, gdzie można opłacić abonament, będą kierowani małymi grupami, aby w budynku nie było tłoczno. Ponadto, będą oni obsługiwani przez plastikową pleksę, by było możliwe jak najbezpieczniej. 

Aby otrzymać abonament mieszkańca należy mieć ze sobą: dowód rejestracyjny pojazdu, zaświadczenie o zameldowaniu lub umowę najmu mieszkania oraz pierwszą stronę zeznania podatkowego. Aby wykupić tzw. abonament mieszkańca, trzeba PIT rozliczać w Rzeszowie. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama