Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

– Rejsy pasażerskie z Jasionki odbywają się zgodnie z rozkładem – zapewniły w piątek władze podrzeszowskiego lotniska.

W związku z trwającą od 24 lutego rosyjską inwazją na Ukrainę, od 4 marca w Rzeszowie obowiązuje zakaz lotów szkoleniowych, a 10 marca w południowo-wschodniej części Polski wprowadzono ograniczenia dotyczące m.in. lotów prywatnych awionetek i dronów. 

Ograniczenia wprowadziła Polska Agencja Żeglugi Powietrznej na wniosek Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Restrykcje obowiązują do odwołania. Przedstawiciele PAŻP-u kilka dni temu zapewniali nas, że ograniczenia nie dotyczą rejsów pasażerskich. 

W piątek podobne zapewnienia wydał Port Lotniczy w Jasionce. – Wszystkie zaplanowane loty rozkładowe, zarówno krajowe, jak i zagraniczne, są realizowane bez zakłóceń, niezależnie od aktualnej sytuacji międzynarodowej – poinformował port.

– Zwiększony ruch cargo w ostatnich tygodniach, związany z międzynarodową pomocą humanitarną dla Ukrainy, jest obsługiwany niezależnie od operacji pasażerskich – mówi Adam Hamryszczak, prezes lotniska w Jasionce.

Dodał, że zarząd portu przygotuje się też do inauguracji sezonu letniego, licząc na jeszcze większe niż w ubiegłym roku zainteresowanie ofertą wakacyjną lotniska. Wszelkie pytania dotyczące obsługi pasażerów należy kierować na numer infolinii: +48 17 71 70 800.

Fot. Facebook.com / Rzeszow TWR. Na grafice na niebiesko zaznaczona strefa ograniczenia lotów szkoleniowych i dronów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama