Reklama

Przytulne sofy, specjalna kolorowa ściana z okrągłymi półkami i dywan w szachownicę. Tak wyglądają Pokoje Życzliwości w szpitalach. Do końca czerwca ma on powstać w Szpitalu Miejskim przy ul. Rycerskiej w Rzeszowie.

Pokój Życzliwości to zbudowana od początku lub odświeżona świetlica w szpitalu na oddziale dziecięcym. 20 metrów kwadratowych – wstęp tylko dla dzieci. Przytulne sofy, specjalna kolorowa ściana z okrągłymi półkami i dywan w szachownicę. Tak właśnie wyglądają Pokoje Życzliwości. Ideą projektu jest stworzenie na szpitalnych oddziałach takich pomieszczeń, w których dzieci czują się jak u siebie w domu oraz chociaż na chwilę zapominają o trudnej rozłące z rodzicami i szpitalnym leczeniu.

Pokoje Życzliwości  składają się z czterech stref: artystycznej, zabawy, edukacji i czytelni. Dzieci mogą tam korzystać ze sprzętu komputerowego, telewizyjnego, gier edukacyjnych i przyborów szkolnych a profesjonalny personel dba o bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg każdej aktywności dzieci. W ten sposób możliwe jest połączenie podczas pobytu w szpitalu zarówno zabawy jak i edukacji.

Do tej pory Stowarzyszeniu Pozytywne.com, które odpowiada za tworzenie Pokoi Życzliwości, udało się wybudować i wyremontować już cztery takie świetlice: dwie we Wrocławiu, jedną w Żorach oraz jedną w Oławie. Kolejna świetlica powstanie w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Kolejnych 40 placówek z całej Polski czeka na swoją kolej. Pokój Życzliwości ma powstać także w Szpitalu Miejskim przy ulicy Rycerskiej w Rzeszowie.

– 2 kwietnia podpisaliśmy list intencyjny z tym szpitalem i planujemy do końca czerwca wyremontować świetlicę dla dzieci na oddziale pediatryczno-pulmonologicznym. Obecnie jesteśmy na etapie poszukiwania partnera do projektu oraz ustalania wizualizacji świetlicy w porozumieniu ze szpitalem – mówi Katarzyna Cieślak ze Stowarzyszenia Pozytywne.com.

Stowarzyszeniu można przekazać 1 procent podatku. KRS 0000280273.

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: