W sobotę finał 6. edycji „The Voice Kids”. O zwycięstwo walczy 13-letni Miłosz Skierski

– Trzymajcie za mnie kciuki – mówi 13-letni Miłosz Skierski z Rzeszowa, finalista 6. edycji „The Voice Kids”. Zwycięzcę programu poznamy w sobotę wieczorem. 

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Talent Miłosza Skierskiego rozwija się w szalonym tempie. Nastolatek, po zajęciu w 2021 roku drugiego miejsca w finale eliminacji do dziecięcej „Eurowizji”, cały czas koncertuje.  Teraz ma ogromną szansę na zwycięstwo w szóstej edycji „The Voice Kids” w TVP. 

Dotarł tam po ponad dwumiesięcznej rywalizacji, która trwała od 25 lutego. Miłosz na „przesłuchaniach w ciemno” wykonał spektakularny show z piosenką „River” Bishop Briggs, który wykonał samodzielnie oraz po raz drugi na tej samej scenie z zespołem Afromental.

To wystąpienie zapewniło mu przejście do kolejnego etapu bitew, które odbyły 22 kwietnia. Dostał się do finału drużynowego, którego emisję zaplanowano na sobotę, 29 kwietnia.  Miłosz będzie walczył o ścisły finał i wygraną całego programu. 

Finałowy odcinek pokaże TVP2, początek o godz. 20:00. 

Na zwycięzcę czeka 50 tys. zł 

Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

O tytuł „Najlepszego Głosu” wśród dzieci będzie walczyć 9 młodych i zdolnych wokalistów.  Cleo, Dawid Kwiatkowski oraz Tomson i Baron wybrali finałowe trójki, które po raz ostatni zmierzą się na muzycznej scenie „The Voice Kids”.

Miłosz Skierski jest w drużynie Dawida Kwiatkowskiego. Razem z nim są w niej także: Martyna Gąsak i Leon Olek. Finał został podzielony na dwie części. W pierwszej na scenie swój wokalny talent zaprezentuje dziewiątka finalistów.

Po występach swoich drużyn Cleo, Dawid Kwiatkowski oraz Tomson i Baron wybiorą po jednej osobie, która przejdzie do drugiej, ostatniej części wielkiego finału. O tym, kto zwycięży program, zdecydują widzowie biorący w głosowaniu SMS.

Najlepszy z najlepszych otrzyma statuetkę szóstej edycji „The Voice Kids” oraz nagrodę pieniężną w wysokości 50 tysięcy złotych.

Szósta odsłona „The Voice Kids” jest pierwszą w historii, w której nagrodę pieniężną otrzyma nie tylko zwyciężczyni/zwycięzca, ale również zdobywcy drugiego (30 tys. zł) i trzeciego miejsca (20 tys. zł). 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Piosenka inna niż wszystkie 

Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Obecna edycja programu jest uznawana za jedną z najmocniejszych edycji. – Tegoroczni finaliści są na równym poziomie – mówi Miłosz Skierski. Wzbrania się przed mówieniem, że bierze udział w rywalizacji. – Finaliści bardzo się polubili – opowiada 13-latek.

Nie zdradza, jaki utwór wykona podczas finałowego starcia. – W poprzednich etapach zaprezentowałem się jako szalony chłopak. Piosenka w finale będzie inna niż wszystkie. Będzie ciekawie – zapowiada Miłosz.

I zachęca rzeszowian, by w sobotni wieczór usiedli przed telewizorem. Miłoszowi kibicują także władze Rzeszowa. – Wierzymy w twoje zwycięstwo – mówi do Miłosza Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, nadzorująca miejską kulturę. 

Nie zaprzepaścić talentu 

Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Przedstawiciele rzeszowskiej kultury Miłosza Skierskiego porównują do Arkadiusza Kłusowskiego, który na muzyczne wody także wypłynął dzięki udziałowi w programie „The Voice of Poland” – był w jego finale podczas trzeciej edycji. 

– Arek też był zorganizowany i zdeterminowany. Twoja organizacja pracy jest zadziwiająca i niejeden dorosły mógłby się od ciebie uczyć – chwali Miłosza Agnieszka Kielar z wydziału kultury Urzędu Miasta Rzeszowa. 

Miłosza ani na krok opuszcza jego mama – Joanna Skierska. – Nie mogę zaprzepaścić jego talentu – mówi pani Joanna, która na co dzień jest też „prawnym” opiekunem 13-latka. To ona w imieniu Miłosza podpisuje wszelkie dokumenty. 

Śpiewa od 4. roku życia 

Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Miłosz Skierski jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 21 w Rzeszowie. Uczęszcza tam do 8 klasy dwujęzycznej. Śpiewa od 4. roku życia. Przez 7 lat rozwijał swój talent w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem dr Anny Czenczek.

W wieku 9 lat Miłosz podjął edukację wokalną u Daniela Lipca w Sferze Dźwięków, z którym pracuje nad elementami improwizacji, interpretacji oraz emisją głosu. 

Miłosz odnosił sukcesy w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki w kraju i za granicą oraz w programach telewizyjnych. Jego największym dotychczasowym sukcesem było zakwalifikowanie się do finału eliminacji dziecięcej „Eurowizji 2021”. Zajął II miejsce.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama