Reklama

Nadchodzący weekend przyniesie utrudnienia w ruchu. Na ulicach Rzeszowa zagoszczą biegacze. W sobotę rozegrany zostanie „Bieg na Piątkę” i biegi młodzieżowe, w niedzielę na ulice wybiegną maratończycy. Część ulic będzie całkowicie lub częściowo zamknięta dla ruchu.

W sobotę odbędzie się „Bieg na Piątkę” (5 km) oraz biegi młodzieżowe. Biegi młodzieżowe, rozpoczną się o godzinie 9:30 startem sprzed galerii Millenium Hall przy al. Kopisto.

O godz. 12:00 na trasę wybiegną zawodnicy głównego biegu – „Biegu na Piątkę”. Jego trasa wytyczona została ulicami: start sprzed Millenium Hall, dalej al. Kopisto, Trasa Zamkowa, ul. Kilara, ul. Podpromie, ul. Lenartowicza, ul. Chodkiewicza, ul. Hetmańska, do ul. Wincentego Pola – Bulwary nad Wisłokiem, ul. Bulwarowa, Bulwary nad Wisłokiem, ul. Podpromie, ul. Kilara, Trasa Zamkowa, meta przy Millenium Hall.

Zakończenie biegu przewidywane jest na godz. 13:00. Zawody potrwają do 14:00.

Organizatorzy przewidują, że utrudnienia w ruchu potrwają od godz. 4:00. do 14:00. Zamknięcie al. Kopisto nastąpi w godzinach 6:00-14:00, pozostałych ulic od 11:30 do 13:00. Na Trasie Zamkowej oraz ul. Kilara zamknięta będzie prawa nitka ulic z kierunku od pl. Śreniawitów do ul. Podwisłocze.

W niedzielę o godz. 9:30 spod Millenium Hall biegacze wystartują do maratonu na pełnym dystansie 42 km.

Trasa biegu, którą zawodnicy pokonają dwukrotnie, przebiegać będzie od Millenium Hall, al. Kopisto, Trasą Zamkową, ulicami Kilara, Szopena, Targową, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Jagiellońską, Zygmuntowską, Moniuszki, Sokoła, Jana III Sobieskiego, Gałęzowskiego, Mickiewicza, Rynek, Słowackiego, Kościuszki, 3 Maja, al. Lubomirskich, Szopena, Plac Śreniawitów, Dąbrowskiego, al. Powstańców Warszawy, Hetmańską, Żeglarską,  Bulwarami nad Wisłokiem, chodnikiem przy Moście Lwowskim. Po drugiej stronie wzdłuż Wisłoka Bulwarami nad Wisłokiem, Al. Kopisto,  ul. Podwisłocze, Powstańców Warszawy, bulwary nad Wisłokiem (droga wewnętrzna na Żwirownię), ul. Kwiatkowskiego, Podwisłocze i Kopisto do Millenium Hall.

Ulice wyszczególnione pogrubionym drukiem zamknięte zostaną w całości. Pozostałymi ulicami bieg będzie się odbywał jednym wyznaczonym pasem ruchu, oddzielonym barierkami i taśmami zabezpieczającymi.

Organizatorzy przewidują, że utrudnienia w ruchu potrwają od godz. 2:00, gdy rozpoczną się prace związane z rozkładaniem elementów zabezpieczających trasę biegu. Potrwają do 16:00. Zamknięcie Al. Kopisto, ul. Podwisłocze i Kwiatkowskiego nastąpi od 6:00 do 16:00, pozostałych ulic od 8:00 do 16:00.

Kierowców wyjeżdżających z osiedla Nowe Miasto policjanci będą przepuszczać na ulicę Podwisłocze w kierunku al. Powstańców Warszawy. Wjazd na osiedle możliwy będzie od strony al. Rejtana.

– Na ulicy Kwiatkowskiego ruch kołowy będzie odbywał się w kierunku od ulicy Jana Pawła II do al. Powstańców Warszawy. Dojazd do ulicy Kwiatkowskiego od strony centrum miasta możliwy będzie al. Sikorskiego i od strony Tyczyna – poinformował Adam Szeląg z rzeszowskiej policji.

Nad bezpieczeństwem biegaczy oraz innych uczestników ruchu czuwać będą policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze apelują do kierujących o zachowanie w tych dniach szczególnej ostrożności i w miarę możliwości wybieranie tras alternatywnych, a zwłaszcza korzystania z Mostu Lwowskiego, gdzie ruch będzie odbywał się bez zmian.

W sobotę i niedzielę będzie także obowiązywał zmieniony rozkład jazdy autobusów MPK. Szczegóły TUTAJ.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

 1. ci wszyscy niby miłośnicy biegania (również jeżdżenia na rowerach i samochodach ) tak naprawdę chcą się chyba tylko pokazać. gdyby zależało im na bieganiu to jest masę pięknych miejsc na obrzeżu Rzeszowa gdzie można biegać czy jeździć nie zamykając miasta i utrudniając życie tysiącom mieszkańców.
  DOŚĆ TYCH FANABERII

 2. Popieram !!! Mieszkam w centrum i bardzo często mam problem z wydostaniem się z centrum miasta samochodem. Nie mam problemu z imprezami sportowymi czy koncertami, niech będą – tylko dlaczego zawsze jest to centrum miasta? Może organizować takie imprezy rotacyjnie – każda następna na innym osiedlu, niech mieszkańcy całego miasta zaznają tej słodyczy. A argumentacja miłościwie nam panującego prezydenta że mieszkający w mieście (a zwłaszcza w centrum) muszą się z utrudnieniami pogodzić zupełnie do mnie nie przemawia. Miasto to nie tylko starówka, jest mnóstwo dzielnic i tam też można organizować imprezy masowe.

 3. Do propozycji Kibica dokładam swoje pytania:
  Jaką korzyść odnosi z takich biegów miasto?
  Kto płaci za dodatkową pracę policji, straży miejskiej i służb lekarskich?
  Kto płaci za straty poniesione przez mieszkańców z powodu zablokowania dróg?
  W mojej okolicy (duże osiedle) taki bieg już był organizowany, nikogo z widzów nie było na trasie.
  Zabawa dla kilkudziesięciu biegaczy i ewentualnie ich rodzin za która płacą mieszkańcy!
  Ma to być bieg dla zdrowia? – niech biegają po okolicznych lasach.

 4. Mam propozycję, aby imprezy biegowe wyprowadzić ze Śródmieścia. Wydaje się, że ta zabawa małej grupy kosztem utrudnień dla ogółu i przyjezdnych do Rzeszowa psuje zamierzony efekt reklamowy. Jest stadion miejski i okolica z bulwarami i Lisią Górą, jest stadion z Resovii także z osiedlowymi uliczkami w okolicy, więc nie rozumiem dlaczego 2 weekendy w miesiącu centrum jest sparaliżowane, bo komuś wydaje się, że wtedy miasto żyje. Miasto, to nie tylko ulice w okolicach zamku. starego rynku czy ratusza. Kto w końcu przerwie ten idiotyzm uszczęśliwiania na siłę?

Comments are closed.