Nadchodzący weekend przyniesie utrudnienia w ruchu. Na ulicach Rzeszowa zagoszczą biegacze. W sobotę rozegrany zostanie „Bieg na Piątkę” i biegi młodzieżowe, w niedzielę na ulice wybiegną maratończycy. Część ulic będzie całkowicie lub częściowo zamknięta dla ruchu.

W sobotę odbędzie się „Bieg na Piątkę” (5 km) oraz biegi młodzieżowe. Biegi młodzieżowe, rozpoczną się o godzinie 9:30 startem sprzed galerii Millenium Hall przy al. Kopisto.

O godz. 12:00 na trasę wybiegną zawodnicy głównego biegu – „Biegu na Piątkę”. Jego trasa wytyczona została ulicami: start sprzed Millenium Hall, dalej al. Kopisto, Trasa Zamkowa, ul. Kilara, ul. Podpromie, ul. Lenartowicza, ul. Chodkiewicza, ul. Hetmańska, do ul. Wincentego Pola – Bulwary nad Wisłokiem, ul. Bulwarowa, Bulwary nad Wisłokiem, ul. Podpromie, ul. Kilara, Trasa Zamkowa, meta przy Millenium Hall.

Zakończenie biegu przewidywane jest na godz. 13:00. Zawody potrwają do 14:00.

Organizatorzy przewidują, że utrudnienia w ruchu potrwają od godz. 4:00. do 14:00. Zamknięcie al. Kopisto nastąpi w godzinach 6:00-14:00, pozostałych ulic od 11:30 do 13:00. Na Trasie Zamkowej oraz ul. Kilara zamknięta będzie prawa nitka ulic z kierunku od pl. Śreniawitów do ul. Podwisłocze.

W niedzielę o godz. 9:30 spod Millenium Hall biegacze wystartują do maratonu na pełnym dystansie 42 km.

Trasa biegu, którą zawodnicy pokonają dwukrotnie, przebiegać będzie od Millenium Hall, al. Kopisto, Trasą Zamkową, ulicami Kilara, Szopena, Targową, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Jagiellońską, Zygmuntowską, Moniuszki, Sokoła, Jana III Sobieskiego, Gałęzowskiego, Mickiewicza, Rynek, Słowackiego, Kościuszki, 3 Maja, al. Lubomirskich, Szopena, Plac Śreniawitów, Dąbrowskiego, al. Powstańców Warszawy, Hetmańską, Żeglarską,  Bulwarami nad Wisłokiem, chodnikiem przy Moście Lwowskim. Po drugiej stronie wzdłuż Wisłoka Bulwarami nad Wisłokiem, Al. Kopisto,  ul. Podwisłocze, Powstańców Warszawy, bulwary nad Wisłokiem (droga wewnętrzna na Żwirownię), ul. Kwiatkowskiego, Podwisłocze i Kopisto do Millenium Hall.

Ulice wyszczególnione pogrubionym drukiem zamknięte zostaną w całości. Pozostałymi ulicami bieg będzie się odbywał jednym wyznaczonym pasem ruchu, oddzielonym barierkami i taśmami zabezpieczającymi.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Organizatorzy przewidują, że utrudnienia w ruchu potrwają od godz. 2:00, gdy rozpoczną się prace związane z rozkładaniem elementów zabezpieczających trasę biegu. Potrwają do 16:00. Zamknięcie Al. Kopisto, ul. Podwisłocze i Kwiatkowskiego nastąpi od 6:00 do 16:00, pozostałych ulic od 8:00 do 16:00.

Kierowców wyjeżdżających z osiedla Nowe Miasto policjanci będą przepuszczać na ulicę Podwisłocze w kierunku al. Powstańców Warszawy. Wjazd na osiedle możliwy będzie od strony al. Rejtana.

– Na ulicy Kwiatkowskiego ruch kołowy będzie odbywał się w kierunku od ulicy Jana Pawła II do al. Powstańców Warszawy. Dojazd do ulicy Kwiatkowskiego od strony centrum miasta możliwy będzie al. Sikorskiego i od strony Tyczyna – poinformował Adam Szeląg z rzeszowskiej policji.

Nad bezpieczeństwem biegaczy oraz innych uczestników ruchu czuwać będą policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze apelują do kierujących o zachowanie w tych dniach szczególnej ostrożności i w miarę możliwości wybieranie tras alternatywnych, a zwłaszcza korzystania z Mostu Lwowskiego, gdzie ruch będzie odbywał się bez zmian.

W sobotę i niedzielę będzie także obowiązywał zmieniony rozkład jazdy autobusów MPK. Szczegóły TUTAJ.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama