Na drogach dojazdowych na teren lotniska w Jasionce w sobotę mogą być utrudnienia w ruchu. Na terenie Aeroklubu Rzeszowskiego odbędą się II Podkarpackie Pokazy Lotnicze.

Cała impreza potrwa od godz. godz. 7:30 do 20:00 (pełny program TUTAJ). Policja spodziewa się utrudnień w ruchu. na drogach dojazdowych do lotniska w sąsiedztwie, których organizatorzy umiejscowili parkingi.

Na czas imprezy wytyczony zostanie dodatkowy lewoskręty na jeden z parkingów, nie będzie natomiast istotnych zmian w organizacji  ruchu.

Nad bezpieczeństwem kierowców, zarówno dojeżdżających na Pokazy oraz przejeżdżających tranzytem, czuwać będą policjanci z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy. W razie konieczności funkcjonariusze przejmą kierowanie ruchem.

– Osoby, które będą chciały dojechać do portu lotniczego na kursowy rejs samolotowy powinny uwzględnić trwające pokazy i zaplanować wyjazd odpowiednio wcześniej – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Jeżeli pasażerowie lotniska w Jasionce będą mieli kłopot z dojazdem do portu lotniczego, o pomoc powinni zwrócić się do będą na miejscu policjantów drogówki.

Funkcjonariusze apelują do osób, które nie zamierzają uczestniczyć w imprezie o wybieranie tras alternatywnych oraz o zachowanie w tamtym rejonie szczególnej ostrożności.

Organizatorzy II Podkarpackich Pokazów Lotniczych przygotowali dla uczestników imprezy ok. 11 tys. miejsc parkingowych. Parking jest płatny. Kosztuje 5 zł na cały dzień.

Specjalnie linie MPK

Na Pokazy będzie też można dojechać także specjalnymi linii autobusowymi MPK, które uruchomi Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie:

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

— Linia 501 – Dworzec PKP – Piłsudskiego –Marszałkowska – Lubelska – Trzebownisko – Nowa Wieś – Jasionka Pokazy Lotnicze

– Linia 502 – Matuszczaka – Podkarpacka – Dąbrowskiego – Lisa-Kuli – Cieplińskiego – Marszałkowska – Lubelska – Trzebownisko – Nowa Wieś –Jasionka Pokazy Lotnicze

– Linia 503 – Parkingi (wzdłuż Lotniska) – Jasionka Pokazy Lotnicze

– Linia 504 – (uruchomiona po zapełnieniu parkingów przy Lotnisku) Parking (Giełda Samochodowa Załęże) –  Jasionka Pokazy Lotnicze

Na trasach przejazdów obowiązują wszystkie przystanki. Autobusy linii 501 i 502 z Rzeszowa będą kursowały od godz. 7:30 do 18:30 co około 20 minut. Z Jasionki od 8:00 do 21:00 także co 20 min. Autobusy linii 503 będą jeździły co 15 minut od 8:00 do 21:00.

Na wszystkich liniach obowiązują ceny biletów wg cennika ZTM.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Przeczytaj koniecznie! Nowe osiedle w Rzeszowie – domy energooszczędne i inteligentne

mila_02_gotowy

Reklama