Reklama

Pierwsze zawody w ramach Pucharu Polski Kajakowych Imprez na Orientację 2014 odbędą się w sobotę (24 maja) w Rzeszowie przy Lisiej Górze. Trasa liczy 10 kilometrów.

„Kajakiem na Orientację” to jedyna tego typu impreza w południowo-wschodniej Polsce. Uczestnicy startują w odstępach czasowych. Za pomocą mapy z zaznaczonymi punktami muszą w jak najkrótszym czasie odnaleźć je na akwenie oraz dotrzeć na linię mety. Poziom trudności imprezy jest przystępny zarówno dla wyczynowych zawodników, jak i całych rodzin.

W tym roku trasa liczy 10 km i prowadzi przez urokliwe zakątki zalewu rzeszowskiego.

„Kajakiem na Orientację 2014” to już trzecie wydanie imprezy, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Dotychczasowe edycje zgromadziły ponad 100 osób z całej Polski.

Start i meta znajdują się w bazie imprezy – Przystań Rzeszowskiego Klubu Kajakarskiego przy Lisiej Górze. Na trasie znajdują się punkty kontrolne, pomiędzy którymi uczestnicy samodzielnie wybierają wariant przepłynięcia. Punkty zlokalizowane są przy brzegach/mieliznach i oznaczone „lampionami BnO” oraz numerem punktu. Lampiony dostępne są bez wychodzenia z kajaka. Kolejność zaliczania punktów jest dowolna. Zespoły startują na sygnał sędziego.

Klasyfikacja osad odbędzie się w trzech kategoriach: kobiety, mixty, mężczyźni. O zajętym miejscu decyduje ilość zaliczonych w limicie czasu punktów kontrolnych. Jeśli kilka zespołów zaliczy tyle samo „PK”, wówczas o wyższym miejscu decyduje krótszy czas przepłynięcia trasy. Zespoły, które dotrą do mety po limicie czasu (2 godziny), nie będą klasyfikowane. Za każdy zaliczony „PK” zespół otrzymuje jeden punkt do klasyfikacji. Ponadto każda osada, która ukończy trasę, zostanie sklasyfikowana w Pucharze Polski Kajakowych Imprez na Orientację.

Główną nagrodą jest satysfakcja z pokonania trasy. Pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii zostaną nagrodzone medalami, a zwycięzcy pucharami. Każdy uczestnik, który zaliczy przynajmniej jeden punkt kontrolny, otrzyma pamiątkowy dyplom.

Program imprezy:

9:40 – odprawa techniczna dla zawodników przed startem

10:00 – 14:00 – starty zawodników w odstępach czasowych

około 15:00 – oficjalne zakończenie, dekoracja zwycięzców

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.