Reklama

Przyjdźcie w sobotę (5 września) na rzeszowski Rynek. Będzie można spotkać strongmanów – najsilniejszych mężczyzn świata.

Do Rzeszowa przyjadą zawodnicy, którzy w niedzielę będą rywalizować w jedynych w Polsce zawodach z cyklu MHP Strongman Champions League. Zawody odbędą się w niedzielę (6 września) w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej w powiecie lubaczowskim. Ale strongmani dzień wcześniej pojawią się na rzeszowskim Rynku.

– W Rzeszowie będziemy kręcić materiał promocyjny, który będzie wykorzystywany do promocji zawodów w Kresowej Osadzie. Relację z zawodów przeprowadzi później stacja Eurosport. To jedna z 16 imprez na świecie. Zawody strongmanów wcześniej były m.in. w Tajlandii, Chorwacji, we Włoszech – mówi Piotr Niedźwiecki, współorganizator zawodów Strongman Champions League.

W Rzeszowie zostanie przeprowadzona jedna z konkurencji: przerzucanie opon o wadze 350 kg. Ta konkurencja nie będzie wliczana do ogólnej klasyfikacji, chodzi o nagranie materiału do spotów promocyjnych.

– Ale warto przyjść na Rynek. Będzie można sobie zrobić zdjęcia ze strongmanami – zachęca Niedźwiecki.

W zawodach w Kresowej Osadzie weźmie udział 12 zawodników z całego świata, m.in. Krzysztof Radzikowski, aktualny lider klasyfikacji strongmanów, który ma opinię „drugiego „Pudziana”. Polskę reprezentować będą także Grzegorz Szymański, Mateusz Baron i Rafał Kobylarz.

Ponadto będą zawodnicy z zagranicy: Zageris Dainis (Łotwa), Mourujaervi Antti (Finlandia), Naemi Lauri (Estonia), Nagy Akos (Węgry), Belsak Matjaz (Słowenia), Blekaitis Vidas (Litwa), Espenkrona Johan (Szwecja), Cestmir Sima (Czechy).

– W Rzeszowie będzie co najmniej 10 zawodników. Przyjazd Krzysztofa Radzikowskiego nie jest jeszcze przesądzony ze względu na inne plany, jakie ma w tym czasie – wcześniej ustalone nagranie w telewizji. Mamy nadzieję, że zdąży dojechać do Rzeszowa – mówi Piotr Niedźwiecki.

Impreza na rzeszowskim Rynku rozpocznie się o godz. 18:00. Zawody w Kresowej Osadzie rozpoczną się w niedzielę o godz. 14:30. Na całą imprezę wstęp darmowy. Bilety w cenie 25 zł obowiązują jedynie na trybunie honorowej. Opłata parkingowa wynosi 5 zł.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama