Zdjęcie: Materiały organizatorów

„Zwierzęta, tak samo jak ludzie, odczuwają ból, pragnienie, strach i samotność” – tłumaczą organizatorzy sobotniej (7 października) akcji „Zerwijmy łańcuchy”, która odbędzie się na Rynku w Rzeszowie. Podczas happeningu będzie można przywiązać się łańcuchem do budy, by poczuć, jak to wygląda z perspektywy psa.

Organizuje ogólnopolski protest przeciwko trzymaniu psów na stałe na łańcuchach organizuje portal Psy.pl. Rzeszów także przyłącza się do akcji „Zerwijmy łańcuchy”, która odbędzie się na rzeszowskim Rynku w godzinach 12:00-15:00. Uczestnicy happeningu będą mogli poznać na własnej skórze, jakie to uczucie, gdy jest się uwiązanym do budy.

Organizatorzy podkreślają, że trzymanie psa na łańcuchu dłużej niż 12 godzin jest niezgodne z prawem (łamie ustawę o ochronie zwierząt). Zakazane jest także trzymanie go na uwięzi krótszej niż 3 metry. Powoduje uszkodzenie ciała, cierpienie.  Psy doznają urazów kręgosłupa, łańcuch wrasta w szyję. W zimie zdarzają się także przypadki śmierci z powodu zamarznięcia.

Uwięzienie psa bywa także niebezpieczne dla ludzi, ponieważ zwierzę staje się agresywne. „Zwierzęta, tak samo jak ludzie, odczuwają ból, pragnienie, strach i samotność” – czytamy na stronie organizatorów akcji www.zerwijmylancuchy.pl.   

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Podczas sobotniego wydarzenia będzie można przywiązać się łańcuchem do budy by poczuć, jak to wygląda z perspektywy psa.

„Zapraszamy wszystkich miłośników czworonogów – bądźcie z nami 7 października, pokażcie, że pies to żywa istota, o którą należy dbać! Udowodnijmy, że są nas tysiące i że naprawdę zależy nam na poprawie losu psów łańcuchowych!” – zachęcają na swojej stronie działacze Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt.

(mo)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama