Ponad 650 osób zapisało się już do sobotniego XXVI Nocnego Biegu Ulicznego Solidarności w Rzeszowie. Dodatkową atrakcją obchodów 35-lecia rzeszowskiej Solidarności będzie koncert rapera Tadeusza „Tadka” Polkowskiego.

Od godz. 11:00 do 14:00 na Rynku można oddać krew w specjalnym Krwiobusie RCK oraz wziąć udział w pokazach pierwszej pomocy, przygotowanych przez Maltańską Służbę Medyczną. Jej wolontariusze przygotują krótkie pokazy z zakresu pierwszej pomocy, m.in. podejście do poszkodowanego, pozycję bezpieczną, czy też resuscytacje krążeniowo – oddechową na fantomie. Ponadto każdy gość będzie mógł spróbować swoich sił przy fantomie.

Obchody 35-lecia rzeszowskiej Solidarności rozpoczną się o godz. 15:00. Pod Krzyżem Misyjnym zostaną zapalone pochodnie, a przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki na Rynku znicze. O godz. 15:15 na Rynku rozpocznie się XII wyścig na 2 km dla zawodników na wózkach inwalidzkich, organizowany przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji.

O 16:30 zostaną rozdane nagrody zwycięzcom wojewódzkich konkursów: literackiego „Czy runęły mury?” oraz plastycznego „O ludziach Solidarności”. Na godz. 17:00 zaplanowano Bieg Młodzieżowy na 2,6 km. Mapa TUTAJ.

Główny bieg w kategorii Open na 5 km rozpocznie się o 18:00. Start i meta na Rynku. Zawodnicy pobiegną ulicami Mickiewicza, Kreczmera, Naruszewicza, przed mostem Narutowicza wbiegną na bulwary wzdłuż Wisłoka, potem trasa biegu prowadzi przez ulice Bulwarową, Lenartowicza, Szopena, Słowackiego, Króla Kazimierza, Ludwika Zamenhofa, ul. Naruszewicza, Kreczmera i Rynek.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Mapa głównego biegu dostępna jest TUTAJ.

Dotychczas do biegu zapisało się 656 osób. Lista uczestników nie jest jeszcze zamknięta. Zapisy on-line prowadzone są TUTAJ. Do 28 sierpnia opłata wynosi 40 zł. Zapisać się będzie można jeszcze przed samem biegiem w biurze biegowym na Rynku od godz. 14:00 do 17:00. Opłata 50 zł.

Wszyscy uczestnicy XXVI Nocnego Biegu Ulicznego Solidarności otrzymają pamiątkowe medale.

O godz. 20:30 na scenie rzeszowskiego Rynku wystąpi krakowski raper Tadeusz „Tadek” Polkowski, znany z patriotycznych piosenek. „Tadek” zaśpiewa w Rzeszowie piosenki ze swojej najnowszej płyty „Niewygodna prawda II. Burza 2014”.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama