Zdjęcie: CH Plaza
Reklama

W najbliższą sobotę (5 marca) w Centrum Handlowym Plaza w Rzeszowie odbędzie się nocny maraton Zumba & Salsation. Pieniądze z imprezy zostaną przeznaczone na leczenie chorej Lenki Miktus.

Gości specjalnymi nocnego maratonu Zumby & Salsation będą profesjonalni instruktorzy z całej Polski, którzy zadbają o gorącą atmosferę i samopoczucie uczestników imprezy: Robert Magiera z Wrocławia, Rafał Porębiak z Lublina, Damian Otkała z Hrubieszowa oraz Zumba Team CityFit – Weronika Antoniewicz i Viktoriya Kaurova.

Jak zapowiadają organizatorzy Zumby – takiego wydarzenia w Rzeszowie jeszcze nie było. Przez trzy godziny w nocy osoby zainteresowane pomocą maleńkiej Lence Miktus, będą mogły ćwiczyć z najlepszymi w Polsce trenerami Zumby & Salsation.

Impreza organizowana jest z okazji Dnia Kobiet. Jej celem jest uzbieranie pieniędzy na pomoc dla chorego dziecka.

Los od początku nie pozwala Lence Miktus na uśmiech i beztroskę dziecięcych lat. Dziewczynka urodziła się z ciężkimi chorobami. Cierpi na padaczkę lekooporną, encefalopatię, ma niedowład czterokończynowy i jest opóźniona w rozwoju psychoruchowym. Jej dzieciństwo to ciągły pobyt w szpitalnym łóżku. Nie poznała innego życia, jakie mają zdrowe maluszki w domach ze swoimi rodzicami.

Dziewczynka karmiona jest rurką wpuszczoną do żołądka i ma bardzo często ataki padaczki. W tej chwili przebywa w hospicjum dla dzieci.

Lenka Miktus wymaga ciągłej i kosztownej rehabilitacji. Pieniądze potrzebne są też na leczenie, specjalny wózek, łóżko oraz sprzęt medyczny, który pozwoli na powrót z hospicjum do rodzinnego domu.

Aby wziąć udział w nocnym charytatywnym maratonie Zumby w Plazie wystarczy kupić za 20 zł cegiełkę (bilet wstępu). Maraton odbędzie się w sobotę (5 marca) od 21:00 do 24:00. Bilety dostępne są na stronie cityfit.pl. Cały dochód z imprezy przekazany zostanie na leczenie chorej Lenki.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: