Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

Osoby, które wybierają się na sobotnie Pokazy Lotnicze w Jasionce, muszą się spodziewać utrudnień w ruchu w rejonie lotniska. 

Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia Aeroklubu Polskiego odbędą się 31 sierpnia na terenie Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej. Na podkarpackim niebie zobaczycie kilkadziesiąt statków powietrznych. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Pierwsze pokazy rozpoczną się o 10:30 i potrwają do 20:30. Dokładny program imprezy – TUTAJ

Pokazy Lotnicze przyciągną wielu fanów lotnictwa. Na imprezę będzie można dojechać specjalnymi liniami autobusowymi, które uruchomi Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Pisaliśmy o tym TUTAJ. W rejonie lotniska oraz dróg przyległych mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Dla widzów, którzy na pokazy wybiorą się samochodami, organizatorzy przygotowali parkingi. Jeden parking płatny będzie przy drodze wojewódzkiej nr 878 (dawna DK 19) po prawej stronie, jadąc z kierunku Rzeszowa, za stacją paliw Lotos. Drugi bezpłatny parking będzie na terenie giełdy samochodowej w Rzeszowie. Z tego parkingu na teren pokazów kursować będzie specjalna linia autobusowa L2.

– Dojazdy od parkingów zostaną oznakowane przez organizatorów. Nad płynnością ruchu czuwać będą policjanci ruchu drogowego – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Policjanci apelują do kierowców, by bezwzględnie stosowali się do poleceń służb porządkowych i funkcjonariuszy, korzystania tylko z wyznaczonych parkingów lub na miejsce przyjechać środkami komunikacji publicznej. Kierowcy, którzy zaparkują auta w miejscach niedozwolonych muszą liczyć się z utrudnieniami.

– Samochody zaparkowane w sposób utrudniający lub stwarzający zagrożenie dla bezpieczeństwa, będą odholowywane – ostrzega nadkom. Adam Szeląg. 

Poniżej mapy z parkingami

Zdjęcie: Materiały organizatora
Zdjęcie: Materiały organizatora
Zdjęcie: Materiały organizatora

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: