Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

Kilkadziesiąt statków powietrznych zobaczymy w najbliższą sobotę 31 sierpnia w podrzeszowskiej Jasionce podczas Pokazów Lotniczych. Na imprezę będzie można dojechać dodatkowymi autobusami.  

W ostatnią sobotę wakacji nad podkarpackim niebem zobaczycie najlepszych polskich pilotów akrobacyjnych m.in. Artura Kielaka, czy aktualnego Mistrza Polski Roberta Kowalika. W powietrzu zaprezentuje się kilkadziesiąt statków powietrznych – samoloty, śmigłowce, wiatrakowce, motoparalotnie, spadochrony.

Piloci Aeroklubu Polskiego to wielokrotni mistrzowie, w samym zeszłym roku zdobyli 67 medali na imprezach rangi Mistrzostw Europy i Świata. Ich nazwiska znane są doskonale polskiej publiczności. Warto tu wymienić choćby nazwisko Łukasza Czepieli, który niedawno wykonał spektakularne lądowanie na molo w Sopocie.

Podczas sobotnich Pokazów Lotniczych w Jasionce nie zabraknie też mistrzów akrobacji lotniczej z zagranicy (Jurgis Kairys), jak i grup pokazowych na kilka samolotów (Retro Sky Team).

Dodatkowo nad podrzeszowskim lotniskiem będzie można zobaczyć wojskowe statki powietrzne: odrzutowce (para F-16), samoloty transportowe (CASA, Hercules) i śmigłowce (Mi-17-Mi-24). Nie zabraknie też najbardziej rozpoznawalnej wojskowej Grupy Akrobacyjnej Biało-Czerwone Iskry.

31 sierpnia będzie to święto lotnictwa sportowego, jego wieloletnich tradycji i sukcesów. Dlatego też po raz pierwszy na świecie zostanie wykonany lot akrobacyjny – Mistrz Świata w lotach motoparalotnią Wojciech Bógdał usiądzie na skrzydle lecącego samolotu. 

Pokazy Lotnicze odbędą się na terenie Ośrodka Kształcenia Lotniczego w Jasionce. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Pokazy rozpoczną się o godz 10:00 i potrwają do 20:30. Organizatorzy zapewniają atrakcje w powietrzu i na ziemi, gdzie będzie można obejrzeć filmy, czy wystawy. Pokazy odbędą się z okazji 100-lecia Aeroklubu Polskiego. 

Na czas imprezy lotniczej Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie uruchomi dwie dodatkowe linie autobusowe L1 i L2, które kursować będą naprzemiennie co ok. 30 minut. Autobusami miejskimi będzie można dojechać w okolicę imprezy.

Trasy linii:

L1 – Bardowskiego – Pl. Wolności – Piłsudskiego – Marszałkowska – Lubelska – Trzebownisko – Nowa Wieś – Jasionka (Aeroklub). Autobus kursuje  w godz. 8.20 (pierwszy kurs z Rzeszowa) – 21.10 (ostatni kurs z Jasionki Aeroklub)

L2 – Spichlerzowa – Załęska – Rzecha – Lubelska – Trzebownisko – Nowa Wieś – Jasionka (Aeroklub). Autobus kursuje  w godz. 8.40 (pierwszy kurs z Rzeszowa) – 21.30 (ostatni kurs z Jasionki Aeroklub).

Uzupełnieniem będzie kursująca regularnie co 60 minut linia nr 53 na trasie Dworzec Lokalny – Kolińskiego – Pl. Wolności – Piłsudskiego – Marszałkowska – Lubelska – Trzebownisko – Nowa Wieś – Jasionka (port lotniczy).

Rozkłady jazdy linii L1 i L2 będą dostępne na stronie www.ztm.rzeszow.pl.

Na wspomnianych liniach obowiązują ceny biletów, jak dla pozostałych linii miejskich. Ważność zachowują wszystkie bilety okresowe (miesięczne trasowane, liniowe, sieciowe, pięciodniowe i semestralne), jak również uprawnienia do bezpłatnych i ulgowych przejazdów.

O utrudnieniach w rejonie lotniska na czas imprezy możecie przeczytać TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama