Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Pierwszy w tym roku przejazd rowerzystów ulicami miasta, w ramach Rzeszowskiej Masy Krytycznej, odbędzie się w sobotę, 29 kwietnia. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu. 

Rzeszowska Masa Krytyczna rozpocznie się o godz. 11:30 na Rynku. Pół godziny później, rowerzyści pojadą na Lisią Górę.

Uczestnicy „Masy” przejadą ulicami: Słowackiego, Szopena, Targową, Fredry, Styki, Siemieńskiego, Trembeckiego, Lubelską, Marszałkowską, Cieplińskiego, Lisa Kuli, Placem Śreniawitów, Kilara, Mostem Zamkowym, Kopisto, Rejtana, Sikorskiego, Strażacką, Kwiatkowskiego, Powstańców Warszawy, Hetmańską i Żeglarską na Lisią Górę.

Przejazd zakończy się ok. 14:00. Organizatorzy przewidują, że w Rzeszowskiej Masie Krytycznej weźmie udział 150-300 rowerzystów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Przejazd uczestników zabezpieczać będą policjanci rzeszowskiej drogówki. Na trasie „Masy Krytycznej” mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu. Policjanci apelują do kierowców oraz wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przejazdu rowerzystów i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.

Po przejeździe, na Lisiej Górze odbędzie się piknik. Stowarzyszenie RoweryRzeszow.pl zapewnia przekąski, zabawy na dmuchańcach i wiele innych atrakcji. Piknik potrwa do 21:00.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama