Zdjęcie: Materiały organizatorów

– Nikt nie pożałuje, że przyjdzie – tak uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie zapowiadają swój sobotni (13 kwietnia) spektakl „Co ludzie powiedzą?”.

Strajk nauczycieli trwa, a uczniowie I LO w Rzeszowie szykują drugi pokaz spektaklu „Co ludzie powiedzą”. – Pierwszy raz graliśmy w sobotę 16 marca. Spektakl został bardzo pozytywnie odebrany. Ci, którzy go widzieli pierwszy raz, rezerwowali od razu miejsca na kolejny pokaz – mówi Izabela Lisowicz, jedna z aktorek występujących w spektaklu.

Nie ma się, co dziwić, bo uczniowie gwarantują dużą dawkę śmiechu i pełen profesjonalizm. – Nikt nie pożałuje, że przyjdzie – zapewnia Izabela Lisowicz. Spektakl ponownie będzie można zobaczyć w sobotę (13 kwietnia) o godz.17:00 na scenie Młodzieżowego Domu Kultury (ul. Osmeckiego 51). Wstęp jest bezpłatny.

„Co ludzie powiedzą?” to spektakl napisany na podstawie powieści Philipa Kinga „See how they run” oraz scenariusza filmu „Keeping mum” autorstwa Niall Johansona i Richarda Russo.

Akcja powieści rozgrywa się w jednej z małych angielskich wiosek w domu pastora.
Pastor wraz z żoną oczekują ślubu swojej córki. Zaproszeni na uroczystość goście zaczynają już przyjeżdżać, ponieważ żona pastora przed ślubem zaplanowała uroczystą kolację, podczas której wszyscy będą mieli okazję poznać narzeczonego córki.

Ślub to wielkie zmiany w życiu każdego z bohaterów, pastor oczekuje przeniesienia wraz z rodziną do większej parafii w centrum miasta, w którym ma piastować wysokie stanowisko.
Ale czy je otrzyma to zależy od tego, jak się zaprezentuje podczas uroczystości weselnej, w której obecnością zaszczyci wszystkich sam biskup.

Wszystko miało pójść zgodnie z tym planem, ale w wyniku różnych komplikacji pojawiają się kolejni bohaterowie z kolejnymi sprawami, wszystko zaczyna wirować i kręcić się do dookoła, w pewnym momencie te problemy zaczynają się wymykać spod kontroli.

„Co ludzie powiedzą?” to zabawna farsa z drzwiami, z których cały czas ktoś wchodzi i wybiega, to szafa pełna niespodziewanych tajemnic i zagadek, to historia dzięki, której przeniesiemy się w świat muzycznych przebojów francuskich.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama