Zdjęcie: Youtube.com / Popkulturamusic

Koncert warszawskiego zespołu „Popkultura” rozpocznie  drugą odsłonę „Letnią scena pod drzewami” w Centrum Kultury i Sztuki w Łące. W sobotni wieczór tam trzeba być!

Zabytkowy, barokowy spichlerz w Łące na łące – czy może być lepsza sceneria do koncertów plenerowych. W 2021 roku gmina Trzebownisko odrestaurowała spichlerz, który staje się atrakcyjnym miejscem spędzania letnich wieczorów. 

Zdjęcie: materiały prasowe

 

Centrum Kultury i Sztuki w Łące ma ambitne plany – chce promować ciekawych artystów, zwłaszcza sceny alternatywnej, zespoły młode, które rzadko usłyszycie w radiu, czy zobaczycie w telewizji.

Po to w 2022 roku powstał muzyczny projekt „Letnia scena pod drzewami”. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem. CKiS w Łące poszło za ciosem i przygotowało drugą edycję tej obiecującej imprezy. Druga „Letnia…” wystartuje w sobotę, 27 maja. 

O godz. 20:00 wystąpi warszawska grupa Popkultura, której liderem jest Maciej Olbrych. Popkultura rozgłos zyskała w 2010 r., dzięki występowi na gdyńskim Open’erze. Potem na kilka lat zawiesiła działalność. W 2020 r. wróciła z drugą płytą „Miłość Zdrada”.

Popkultura inspiruje się stylistyką New Romantic oraz muzyką nowo-falową, ma charakterystyczne brzmienie lat 80.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Do Łąki warto przyjechać wcześniej. Od 17:00 najmłodsi będą mogli poszaleć na specjalnie dla nich przygotowanych „dmuchańcach”, zjeść pyszne lody i watę cukrową w strefie gastronomicznej, a o 18:00 będzie niespodzianka z okazji Dnia Matki.

Będzie wygodnie, jak na letni relaks przystało. Organizatorzy „Letniej sceny pod drzewami” przygotowali wygodne leżakami, w ciepłym letnim słońcu poczujecie piasek między palcami. I do tej najlepsze zespoły i artysty. 

Sobotni koncert Popkultury będzie jednym z pięciu tegorocznego lata. 23 czerwca podczas Łąckiej Nocy Świętojańskiej zagrają „Żmije” oraz „Projekt Puszcza”, 17 lipca zagra „Pola Rise”, 12 sierpnia kolektyw „Miasto Słońce”, a 2 września „DOC.”.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. „Letniej scenie pod drzewami” patronuje Rzeszów News. To będzie niezapomniany czas wypełniony muzyką, tańcem, śpiewem i wakacyjnym klimatem. Nie przegapcie! – zachęca Andżelika Drabicka z CSiK w Łące. 

Zdjęcie: materiały prasowe

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama